imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Jerzy Stuhr w szpitalu. Rodzina poinformowała o stanie zdrowia aktora

zpmcuak78rcuha2qe739dtpgprcgzcjh.jpg


Rodzina Jerzego Stuhra potwierdza, że trafił on w niedzielę wieczorem do szpitala. Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy – napisali w oświadczeniu przekazanym we wtorek mediom członkowie rodziny.

“Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie” – apeluje rodzina aktora.

 

Jerzy Stuhr przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Placówka nie informuje o stanie jego zdrowia.

 

Aktor w 2011 roku zmagał się z rakiem krtani – udało mu się pokonać chorobę. Aktywnie angażuje się w kampanie na rzecz leczenia nowotworów i wspierania pacjentów onkologicznych.

 

WIDEO: Materiał “Wydarzeń” o stanie zdrowia Jerzego Stuhra

  

Wraz z żoną Barbarą jest jednym ze współzałożycieli, a zarazem ambasadorem działającego od ponad 20 lat w Krakowie Stowarzyszenia Unicorn.

 

Walka Stuhra ze smogiem

 

Włączył się także w walkę ze smogiem – w październiku zeszłego roku warszawski sąd orzekł 35 tys. zł zadośćuczynień na cele charytatywne w związku z pozwem złożonym przez Jerzego Stuhra, dziennikarza Mariusza Szczygła i tłumacza Tomasza Sadlika, w którym podnosili oni, że państwo narusza prawo obywateli do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza.

 

ZOBACZ: Stuhr i Szczygieł pozwali Skarb Państwa za smog. Chcą wpłat na fundacje

 

Jerzy Stuhr – aktor, reżyser i pedagog, były rektor krakowskiej PWST – stworzył wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych w kraju i za granicą. W Starym Teatrze grał w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Andrzeja Wajdę, Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych m.in. w “Wodzireju” Feliksa Falka, “Bez znieczulenia” Andrzeja Wajdy, “Seksmisji” Juliusza Machulskiego oraz w filmach Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Sam także reżyseruje w teatrze i na dużym ekranie. Nakręcił “Spis cudzołożnic” według prozy Jerzego Pilcha, “Duże zwierzę” na podstawie dawnego niezrealizowanego scenariusza Kieślowskiego, oraz według własnych scenariuszy “Historie miłosne”, “Tydzień z życia mężczyzny”, “Duże zwierzę”, “Pogodę na jutro”, “Korowód” i “Obywatela”. Dzieci utożsamiają go z postacią z filmu ”Shrek”, w którym dubbingował Osła – sympatycznego przyjaciela zielonego ogra.

bia/wka/ PAP, Polsat News


Source link

Leave a Comment