imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jastrzębie-Zdrój: Trzylatek wypadł z okna. Dziecko w szpitalu

6ia53iag7gwayhywr4uzj2h5pzrfhg47.jpg


– Chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W chwili przejęcia przez służby ratunkowe dziecko było przytomne – poinformowała rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik.

 

– Stan jest ciężki, dziecko znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej – poinformował rzecznik katowickiego szpitala Wojciech Gumułka.

 

Do wypadku doszło przy ul. Pszczyńskiej. Charakter odniesionych przez chłopca obrażeń wyjaśnią badania w katowickim szpitalu. 

 

ZOBACZ: Sosnowiec. Czterolatka, która wypadła z okna, była w mieszkaniu sama. Ojciec z zarzutami

 

Jak podała rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik, zatrzymany został 50-letni ojciec chłopca i jego 45-letnia partnerka. Oboje byli nietrzeźwi – policja nie ujawnia jednak dokładnych wyników badania trzeźwości.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta była w stanie określanym w przepisach jako “po użyciu alkoholu” (poniżej pół promila). U mężczyzny badanie dało wynik nieco wyższy.

 

WIDEO: Trzylatek wypadł z okna. Dziecko w szpitalu

 

Kobieta była w toalecie, ojciec wyszedł do sąsiada

Zatrzymani tłumaczyli policjantom, że nie zaniedbali opieki nad dzieckiem. Gdy doszło do wypadku, kobieta – według jej relacji – poszła do toalety, a ojciec wyszedł na chwilę do sąsiada. Okno – według opiekunów chłopca – miało być w tym czasie przymknięte.

 

Sąsiedzi rodziny, z którymi rozmawiała reporterka Polsat News, twierdzą, że ojciec dobrze opiekował się trzylatkiem. Nikt jednak nie wie, co dzieje się z matką chłopca. – Ten pan był nadzwyczajnym, bardzo przykładnym tatą. Woził tego chłopca na rehabilitację, do przedszkola – powiedziała mieszkanka bloku.

 

ZOBACZ: USA: 4-letnie dziecko strzelało do policjantów. Próbowało “uratować” swojego tatę

 

Ojciec chłopca i jego partnerka trafili do policyjnego aresztu. Po zakończeniu policyjnych czynności dowodowych – jeszcze w sobotę lub w niedzielę – zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie mogą usłyszeć zarzuty.

 

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić kara do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna.

prz/PAP/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment