imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jarosław Kaczyński: musimy zatrzymać terror Putina

ym3ccsu6e2k3o1xpjk7jn8h9pkkanjjv.jpg


“Rosyjska inwazja na Ukrainę musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego. Musimy zatrzymać terror Putina” – powiedział w rozmowie z “Super Expressem” wicepremier Jarosław Kaczyński.

We wtorek podczas wizyty premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie wicepremier Jarosław Kaczyński przedstawił propozycję powołania misji pokojowej, przygotowanej przez NATO i być może także inne organizacje międzynarodowe. Miałaby ona być “osłonięta zbrojnie” i odbywać się na terytorium Ukrainy.

 

W opublikowanej w piątek rozmowie z “Super Expressem” Kaczyński wskazał, że taka misja mogłaby być wdrożeniem praktycznego planu pomocy dla narodu ukraińskiego.

Kaczyński: najważniejsze było wezwanie NATO do rozpoczęcia misji pokojowej

“W Kijowie padło wiele ważnych słów, ale – sądząc po reakcjach – najważniejsze było wezwanie NATO do rozpoczęcia misji pokojowej w Ukrainie. Potrzebują tego dziś Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat. Wszystkie słowa o heroizmie narodu ukraińskiego i wyrazy współczucia dla ofiar tej wojny muszą nieść za sobą czyny” – podkreślił prezes PiS.

 

ZOBACZ: USA. Departament Stanu skomentował propozycję Jarosława Kaczyńskiego ws. pokojowej misji w Ukrainie

 

“Ukraina jest suwerennym państwem, którego zgoda na misję pokojową będzie zupełnie wystarczająca, aby ją rozpocząć. W świetle prawa międzynarodowego w żadnym wypadku nie będzie to casus belli dla Rosji” – zaznaczył Kaczyński.

 

Jak dodał, “rosyjska inwazja musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego, żeby ta agresja się skończyła”. “Musimy zatrzymać Putina” – podkreślił wicepremier. 


ac/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment