imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Janusz Cieszyński w programie “Gość Wydarzeń” [OGLĄDAJ] od 19:25

u2dmgzzyvf21yq6ee9utcfmdyc7cauwv.jpg


Były minister zdrowia Janusz Cieszyński w programie “Gość Wydarzeń”.

Wicepremier Jarosław Kaczyński napisał w piątek, że decyzja o zakupie respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia została podjęta w oparciu o informacje od służb specjalnych, które “nie dostrzegały przeciwwskazań. Wybrana firma nie wywiązała się z całości kontraktu. Opozycja chce komisji śledczej. W “Gościu Wydarzeń” były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Transmisja od godz. 19:25.

Nie milkną echa sprawy zakupu respiratorów od firmy należącej – według mediów – do handlarza bronią w kwietniu ubiegłego roku. Wicepremier Jarosław Kaczyński, szef komitetu do spraw bezpieczeństwa, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że decyzja o zakupie sprzętu została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, a te “nie wiedziały przeciwwskazań”.

 

ZOBACZ: Sprawa zakupu respiratorów. Jest oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej pytają jednak, dlaczego Polska nie wzięła udziału w europejskich zakupach sprzętu i zapowiadają powołanie komisji śledczej.

 

– W lipcu odpowiedział nam na piśmie szef CBA. Na pytanie: czy jest pozytywna opinia? Stwierdził, że ta informacja jest prawnie chroniona. Każdy, kto ją upubliczni naraża się na odpowiedzialność karną – powiedział w Polsat News Michał Szczerba (PO, KO). – Jarosław Kaczyński bez żadnego trybu przekazał informację, że była pozytywna opinia służb wobec tego bezczelnego przekrętu wobec tej umowy. Czy naruszył prawo? To będziemy monitorować i sprawdzać – powiedział Szczerba.

 

Posłowie Szczerba oraz Dariusz Joński (KO) zapowiadają kolejne kontrole w resorcie zdrowia w sprawie zakupu respiratorów.

 

– Nie wróciło 70 milionów złotych. To PiS, to Jarosław Kaczyński, kiedy zakładał partię, powiedział, że będzie sprawiedliwie w kraju. No i mamy sytuację taką, że za ich rządów brakuje w kasie Ministerstwa Zdrowia 70 mln złotych. To nie są pieniądze PiS-u. To nie są pieniądze żadnego z nich, to są nasze pieniądze, podatników i naród polski został oszukany przez PiS. Rząd Mateusza Morawieckiego wydał 160 milionów zł, z czego 70 mln nie wróciło – twierdzi Dariusz Joński.

 

Obaj posłowie obciążają odpowiedzialnością za kontrakt na respiratory byłego wiceministra Janusza Cieszyńskiego i byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

Dotychczasowe wydania programu “Gość Wydarzeń” można obejrzeć tutaj.

hlk/bas/ Polsat News, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment