imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jakie materace powinny wybierać osoby o dużej masie ciała?

Strona główna > Polska > Jakie materace powinny wybierać osoby o dużej masie ciała? Jakie materace powinny wybierać osoby o dużej masie ciała? Artykuł Sponsorowany Polska

Rolą materaca do spania jest zapewnienie optymalnego komfortu poprzez równomierne wsparcie kręgosłupa na całej długości i umożliwienie rozluźnienia się mięśniom. Wybierając jednoosobowy materac 90×200 cm trzeba dopasować go zawsze do budowy i wagi ciała, aby spełniał właściwie swoją rolę. W jaki sposób materace powinny wybierać osoby o dużych gabarytach, aby te były nie tylko wygodne, ale też wytrzymałe? Doradzamy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Jak dopasować materac 90×200 cm do wagi ciała?

Każdy producent ma swoje zalecenia odnośnie masy ciała użytkownika, który korzysta z danego modelu materaca 90×200 cm. Zwykle w ofercie znajdują się:

  • materace miękkie oznaczone symbolem H1 – dla osób ważących maksymalnie 50-60 kg,
  • materace średnio twarde oznaczone H2 – dla osób ważących do 100 kg,
  • materace twarde oznaczone H3 – dla użytkowników ważących około 100 kg,
  • materace bardzo twarde oznaczone H4 – dla osób powyżej 100-120 kg.

Osoby o dużej masie ciała powinny wybierać więc materace twarde lub nawet bardzo twarde, ponieważ tylko one zapewnią im właściwe wsparcie i wygodę. Zwykle są to również materace 90×200 cm o dużej wysokości, aby zagwarantować odpowiedni komfort i żeby produkt nie zapadał się pod osobą śpiącą.

Kup teraz materac 90×200 – https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-90×200-cm-do-lozka-do-spania

Które modele materacy 90×200 cm sprawdzają się najlepiej?

Producenci tacy jak Godre oferują szeroką gamę materacy do spania, które produkowane są z rozmaitych materiałów. Osobom poszukującym twardych rozwiązań poleca się głównie materace:

  • lateksowe,
  • kokosowe,
  • sprężynowe kieszeniowe.

Użytkownicy o dużej masie ciała powinni na pewno unikać materaców piankowych, ponieważ te są bardzo miękkie i nie dadzą im właściwego wsparcia, a co za tym idzie, mogą przyczynić się do dolegliwości ze strony kręgosłupa i narządów, które są uciskane. Poszukując właściwego modelu, warto zapoznać się z asortymentem godre.pl, gdzie poza samymi materacami można znaleźć również praktyczne pokrowce, chroniące je przed brudem. Pokrowiec z pewnością wydłuży żywotność materaca i podniesie poziom higieny.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment