imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jak założyć własny biznes w UK?

sabine-peters-6ae-zikpid0-unsplash-1200x630

Strona główna > Polska > Jak założyć własny biznes w UK? Jak założyć własny biznes w UK? Artykuł Sponsorowany Polska

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które czują się dobrze w podejmowaniu decyzji, otwarcie własnego biznesu będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Da Ci to możliwość decydowania o kierunku rozwoju firmy i większą kontrolę nad swoją sytuacją finansową. Założenie własnej działalności może wydawać się skomplikowane, szczególnie w innym kraju. Jednak w rzeczywistości stworzenie nowego biznesu w Wielkiej Brytanii nie musi być trudne, a zadbanie o kilka podstawowych elementów już na etapie planowania, pozwoli Ci na ominięcie komplikacji w późniejszym terminie.

Poznaj rynek

Brak wiedzy i doświadczenia może być poważnym problemem, szczególnie kiedy chcesz załatwić wszystkie sprawy samodzielnie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wybór branży, o której posiadasz już niezbędne informacje. Wykształcenie kierunkowe lub doświadczenie z poprzedniej pracy może znacznie ułatwić Twoją drogę do zostania przedsiębiorcą z sukcesami. Nawet jeśli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, możesz uzupełnić braki dzięki profesjonalnym kursom tematycznym i branżowym.

Stwórz biznesplan

By prowadzić skuteczny biznes, musisz wiedzieć, jakie są oczekiwania klientów i jak funkcjonuje rynek, na którym zamierzasz działać. Może Ci się wydawać, że dobrze znasz odpowiedzi na te pytania, jednak intuicja i rzeczywistość nie zawsze idą w parze. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na zdobycie najważniejszych informacji. Będzie to dobrą inwestycją w przyszłość Twojej firmy. Pozwoli Ci również na zaplanowanie kolejnych etapów rozwoju. Nie skupiaj się tylko na najbliższej przyszłości, ale stwórz też cele długoterminowe.

Zaplanuj wydatki

Zakładając firmę, na pewno masz już ustaloną konkretną kwotę, jaką jesteś gotów przeznaczyć na ten cel. Rozplanowanie wydatków pozwoli Ci zmieścić się w tej kwocie. Pamiętaj, że przekraczanie swojego budżetu może być ryzykowne, szczególnie na samym początku działania firmy, gdy nie masz jeszcze pewności kiedy, ani nawet czy, dana inwestycja ma szansę się zwrócić. Wydawaj pieniądze na najpotrzebniejsze rzeczy, czyli takie, które pozwolą Ci podnieść jakość oferowanych usług i sprawią, że Twój biznes zostanie zauważony przez klientów. Na wszystkie dodatkowe wydatki przyjdzie czas, kiedy firma zacznie na siebie zarabiać.

Rejestracja firmy

Zanim zarejestrujesz swoją firmę, musisz zdecydować jaki rodzaj działalności zamierzasz prowadzić. Do wyboru masz self-employment, czyli samozatrudnienie oraz spółkę LTD. Obie formy mają swoje dobre strony, dlatego warto dobrze się zastanowić, która z nich będzie korzystniejsza w Twoim przypadku.

  • Self-employment jest najprostszą formą prowadzenia własnej firmy dostępną w Wielkiej Brytanii. Jej dodatkową zaletą jest mała ilość formalności, a na rejestrację masz aż trzy miesiące. To rozwiązanie ma też jednak swoje wady. Po pierwsze, dostępne jest tylko dla osób posiadających status rezydenta brytyjskiego. Po drugie, w razie jakichkolwiek problemów finansowych związanych z taką działalnością odpowiadać będziesz swoim prywatnym majątkiem.
  • Spółka LTD jest bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie wśród obcokrajowców, ponieważ nie trzeba być rezydentem, by z niego skorzystać. Również proces rejestracji nie jest szczególnie skomplikowany i można go przejść za pośrednictwem internetu. W dodatku odpowiedzialność finansowa związana z działaniami spółki ograniczona jest do wysokości początkowego wkładu w jej działalność.

Ubezpieczenie

Już na samym początku działalności warto zadbać też o ubezpieczenie firmy w UK. Ubezpieczenia komercyjne w Wielkiej Brytanii dzielą się na obowiązkowe i nieobowiązkowe. Te obowiązkowe dotyczą korzystania z pojazdów mechanicznych w celach służbowych, a także zabezpieczają pracodawcę przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z ewentualnego wypadku pracowników w czasie wykonywania swoich obowiązków. Wśród rozwiązań dobrowolnych znajdują się między innymi ubezpieczenia mienia firmowego oraz zabezpieczające firmę na wypadek wystąpienia błędów lub zaniedbań związanych ze świadczonymi usługami.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment