imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jak Polacy oceniają grę reprezentacji na mundialu? Sondaż IBRiS dla “Wydarzeń”

x32mvp1j6tnh444fgthwjh1p6no87n8t.jpg


Po bezbramkowym remisie z Meksykiem, zwycięstwie z Arabią Saudyjską i porażce z Argentyną Polska z czterema punktami, dzięki lepszemu bilansowy bramkowemu wyprzedziła reprezentację z Ameryki Północnej i z drugiego miejsca wyszła do fazy pucharowej turnieju.

 

Jak Polacy oceniają grę biało-czerwonych? Sondaż IBRiS dla “Wydarzeń”

 

Na pytanie Czy jest Pan/Pani zadowolony/a z postawy i gry polskich piłkarzy na mundialu? prawie co trzeci respondent (29,7 proc.) odpowiedział “zdecydowanie nie”, niemal 16 proc. “raczej nie”, a styl Polaków zdecydowanie przypadł do gustu 8,5 proc. kibiców. Ponad 38 proc. zaznaczyło odpowiedź – “raczej tak”, a niemal osiem procent nie potrafiło ocenić poczynań naszych piłkarzy. 

 

Polsat News


 

W niedzielę o godz. 16 biało-czerwoni zagrają w 1/8 finału z aktualnymi mistrzami świata.

 

Czy Polska ma szansę pokonać Francję? Większość Polaków nie przejawia optymizmu przed niedzielnym starciem. Zdecydowanie w sukces kadry nie wierzy 29,9 proc., a 21,7 proc. zaznaczyło odpowiedź – “raczej nie”. W to, że biało-czerwoni mają szansę na pokonanie mistrzów świata wierzy w sumie ponad 38 proc. (“zdecydowanie tak” – 9 proc., “raczej tak” – 31,2 proc.). Zdania nie wyraziło 8,2 proc. respondentów.

Sondaż IBRiS dla “Wydarzeń”. Kto najlepszy z Polaków?

Czy Czesław Michniewicz sprawdza się w roli selekcjonera? Okazuje się że trener naszych piłkarzy może liczyć na wsparcie ponad 40 proc. kibiców (“zdecydowanie tak” – 9,4 proc., “raczej tak” – 31,4 proc.). Raczej nieprzekonanych do rezultatów pracy szkoleniowca jest 23,5 proc. Zdecydowanie niezadowolonych jest 12,8 proc. Co piąty pytany nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (22,9 proc.).

 

Kto jest liderem polskiej kadry na mundialu w Katarze? Najwięcej głosów dostał Wojciech Szczęsny (62 proc.), który podczas turnieju obronił dwa rzuty karne i popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami, co piąty w tej roli widzi Roberta Lewandowskiego (22,5 proc.), niespełna dwa procent respondentów postawiło na Kamila Glika (1,7 proc.), dokładnie tle samo kibiców wskazało na Piotra Zielińskiego, nieco ponad pół proc. dostał Bartosz Bereszyński (0,6 proc.), pozycja – “inny piłkarz” uzyskała 3,9 proc., a 7,7 proc. pytanych nie miało zdania. 

 

ZOBACZ: Mundial 2022. Polska przegrała z Argentyną, ale awansuje do 1/8 finału

 

Czy zarobki piłkarzy w kadrze narodowej powinny być uzależnione od poziomu gry, który prezentują? Z takim postawieniem sprawy zgadza się większość Polaków – “zdecydowanie tak” – 50,5 proc., “raczej tak” – 21,3 proc. Niespełna co piąty respondent nie zgada się z opłacaniem zawodników na podstawie osiąganych przez nich wyników (“zdecydowanie nie” – 5,2 proc., “raczej nie” – 14 proc.). Zdania nie potrafiło wyrazić 9,1 proc. pytanych. 

ap/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment