imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jak oswaja się Polaków aby nie reagowali na przypadki pedofilii ?

Strona główna > Polska > Jak oswaja się Polaków aby nie reagowali na przypadki pedofilii ? Jak oswaja się Polaków aby nie reagowali na przypadki pedofilii ? a303 Polska 0

Aby Polacy stali się obojętni wobec pedofilii, promuje się homoseksualizm i inne zaburzenia seksualne.

Seks z dziećmi jest dla zdecydowanej większości Polaków nie do zaakceptowania. Dlatego pedofile i deprawatorzy za wszelką cenę próbują oswoić całe nasze społeczeństwo z pozostałymi zboczeniami i dewiacjami seksualnymi, aby ludzie zaakceptowali je jako coś normalnego i przestali na nie reagować. Dzięki temu Polacy mają stać się obojętni również wobec molestowania seksualnego dzieci.

W tym celu szczególnie promuje się w Polsce homoseksualizm, który jest z pedofilią ściśle związany.
Celem tzw. parad równości jest oswojenie Polaków z zaburzeniami seksualnymi.

W całym kraju organizowane są tzw. „parady równości” lub „marsze tolerancji”, których zadaniem jest wzbudzenie pozytywnych uczuć wobec zaburzeń seksualnych. W Europie Zachodniej i Ameryce tego typu parady są niezwykle obsceniczne i wulgarne. Dzieci są zmuszane w ich trakcie do oglądania nagich genitaliów oraz praktyk sadomasochistycznych.

Twitter / fair use

strangebillions.com / fair use

egaliteetreconciliation.fr / fair use

W Polsce nie ma na to przyzwolenia społecznego, więc deprawatorzy na „paradach równości” nie pokazują tak wulgarnych scen, tylko odwołują się do współczucia i starają się wmówić Polakom, że: „każdy ma prawo kochać” oraz że „to prywatna sprawa, co ktoś robi w sypialni”. Wszystko po to, aby nasz naród zaczął być obojętny i bierny wobec dewiacji i zaburzeń seksualnych.

Tę obojętność widać już teraz. Na temat „parad równości” często słyszymy, że „przecież oni tylko maszerują z tęczowymi flagami, co w tym złego?” albo, że „trzeba być tolerancyjnym dla innych poglądów”. To efekt propagandy ocieplania wizerunku deprawatorów, na którą każdego roku lobby deprawatorów przeznacza dziesiątki milionów złotych.

Następnie próbuje się wymusić na społeczeństwie akceptację dla praktyk homoseksualnych, przedstawiając je już nie jako „odmienne poglądy”, ale jako coś dobrego, przyjemnego i normalnego. Dwóch homoseksualistów zaczyna się określać mianem „rodziny”, takiej samej jak małżeństwo mężczyzny i kobiety. Związki homoseksualne promuje się w telewizji, gazetach i mediach społecznościowych.

Wszystko po to, aby przygotować grunt pod legalizację w Polsce tzw. małżeństw homoseksualnych i umożliwić homoseksualistom adopcję dzieci.
Homoseksualiści stanowią ok. 2% społeczeństwa. Są jednak odpowiedzialni nawet za 40% wszystkich przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Potwierdzają to liczne badania naukowe i statystyki. (37)

Wszystko zaczyna się niewinnie, od paradowania po ulicy z tęczowymi flagami i lekcji w szkole o „różnorodności” i „tolerancji”. Później będzie przymusowe oglądanie gołych ekshibicjonistów na „marszach równości” oraz nauka masturbacji i wyrażania zgody na seks w przedszkolu. W kolejnym kroku zostaną zalegalizowane „małżeństwa” homoseksualne i zezwoli się im na adopcję dzieci. A na końcu nikt nie będzie reagował na gwałty, których pedofile będą się masowo dopuszczać na rozbudzonych seksualnie dzieciach.

To wszystko już niedługo może być w Polsce obowiązkowe!

WARSZAWA

18 lutego 2019 roku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. Warszawską Deklarację LGBT (38), przygotowaną przez lobby homoseksualne. Deklaracja ma charakter uroczystego, politycznego zobowiązania prezydenta wobec homoseksualistów. Co zakłada?

Wprowadzenie we wszystkich stołecznych szkołach „edukacji” seksualnej i zajęć oswajających dzieci z homoseksualizmem. Dodatkowo, w każdej warszawskiej szkole ma być zatrudniona osoba, której celem będzie pilnowanie „praw homoseksualistów” na terenie placówki!

„Edukacja” seksualna w warszawskich szkołach ma być prowadzona na podstawie Standardów Edukacji Seksualnej WHO, które rozbudzają dzieci seksualnie i zakładają naukę masturbacji oraz wyrażania zgody na seks. Organizacje należące do lobby homoseksualnego i LGBT nie kryją swojego zadowolenia z przyjęcia Deklaracji.

GDAŃSK

W 2018 roku władze Gdańska przyjęły napisany przez lobby LGBT „Model na rzecz Równego Traktowania”, który zakłada wprowadzenie w gdańskich szkołach „edukacji” seksualnej opartej o Standardy Edukacji Seksualnej WHO.

Z materiałów „edukacyjnych”, przygotowanych na potrzeby realizacji tego programu, uczniowie gdańskich szkół dowiedzą się m.in., że:

„Większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji.” (39)

Dowiedzą się także, że homoseksualizm jest czymś całkowicie naturalnym i dobrym oraz poznają przysługujące im „prawa seksualne”.

POZNAŃ

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przeznaczył w 2018 roku 200 000 złotych na organizację zajęć dotyczących „przeciwdziałania dyskryminacji” w szkołach na terenie miasta. (40) Według oficjalnych zapowiedzi władz Poznania, celem programu jest budowanie wśród uczniów postaw akceptacji i otwartości dla „inności”.

O jaką „inność” chodzi? W opublikowanym przez Jacka Jaśkowiaka „pomocniku dydaktycznym”, przeznaczonym do wdrażania programu w szkołach, wymieniono listę polecanych organizacji, które przeprowadzają zajęcia z „edukacji antydyskryminacyjnej”.

7 z 8 wymienionych organizacji to instytucje związane z kulturową lewicą, której celem jest upowszechnienie w Polsce homoseksualizmu i aborcji. Środowisko to prowadzi aktywny lobbing polityczny na rzecz legalizacji w Polsce tzw. „małżeństw” homoseksualnych z możliwością adopcji dzieci oraz organizuje zajęcia dla dzieci, których celem jest oswojenie uczniów z homoseksualizmem.

Opublikowano za: https://stronazycia.pl/stop-pedofilii/poradnik/jak-oswaja-sie-polakow-aby-nie-reagowali-na-przypadki-pedofilii/

Od Redakcji KIP:
Polecamy zapoznanie się ze stroną https://stronazycia.pl skąd pochodzi powyższy artykuł.

Jestem nauczycielem – co mogę zrobić?

1. W Twojej szkole lub klasie mogą odbyć się zajęcia deprawujące seksualnie dzieci i możesz w ogóle nie być tego świadomym. Tzw. edukatorzy seksualni działają podstępnie i robią wszystko, aby ukryć swoje prawdziwe intencje i zamiary. Najczęściej przedstawiają się jako eksperci od takich tematów, jak:

edukacja seksualna, antykoncepcja, profilaktyka ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową (np. HIV i AIDS), dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender.

Często określają się jako pedagodzy, wychowawcy czy psycholodzy oraz legitymują się dyplomami uczelni wyższych lub kursów z zakresu edukacji i wychowania. Wszystko po to, aby uśpić Twoją czujność i zdobyć Twoje zaufanie. Ich oferta na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo merytoryczna, wartościowa i pozytywna. Zawsze uważaj, jeśli zetkniesz się z ofertą dotyczącą powyższych zagadnień.

2. Sprawdzaj każdą osobę i każdą organizację, która chce przedstawić swoją ofertę dla Twojej szkoły lub klasy. Zawsze poproś o dokładną ofertę na piśmie z wyszczególnieniem i opisem poruszanych tematów i zagadnień. Dowiedz się również, kogo reprezentuje dana osoba lub czym zajmuje się organizacja lub instytucja. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wpuszczaj takiej osoby lub organizacji do szkoły lub skontaktuj się z nami.

3. Najlepiej po prostu unikaj organizacji jakichkolwiek wydarzeń na terenie swojej szkoły, które są związane z przedstawioną powyżej tematyką. Jeżeli chcesz zorganizować dla swoich uczniów dobre i wartościowe zajęcia, uczące dojrzałości i odpowiedzialności, skontaktuj się z nami – przekażemy Ci kontakty do sprawdzonych i zaufanych osób.

4. Jeśli jesteś dyrektorem, zorganizuj spotkanie z nauczycielami, na którym opowiesz im o problemie „edukacji” seksualnej. Wręcz im nasze broszury. Jeśli potrzebujesz ich więcej, możesz je zamówić za pomocą strony stoppedofilii.pl/zamow-poradnik. Dowiedz się również, jakie poglądy na temat „edukacji” seksualnej oraz jaki stosunek do takich tematów, jak: rodzina, homoseksualizm, aborcja, czystość przedmałżeńska itp., mają Twoi nauczyciele. Wielokrotnie zdarzały się w Polsce przypadki, że „edukatorów” seksualnych do szkoły wpuścił nauczyciel, nie informując w ogóle o tym fakcie dyrekcji. Deprawacyjne lekcje mogą się odbywać w Twojej szkole, a Ty możesz o niczym nie wiedzieć. Jeśli jesteś nauczycielem, porozmawiaj o problemie deprawacji dzieci z innymi nauczycielami z Twojej szkoły i rozdaj im naszą broszurę.

5. Sprawdź ofertę zajęć pozalekcyjnych, które są dostępne dla dzieci z Twojej szkoły (kina, teatry, kluby, organizacje młodzieżowe itp.). Dlaczego to ważne? W ostatnich latach byliśmy świadkami m.in. projektu filmowego odbywającego się w wielu miastach Polski, w ramach którego dzieci wychodziły ze szkoły na film o „miłości” dwóch homoseksualnych nastolatków, będący narzędziem propagandowym lobby LGBT. Tytuł filmu, który jest kompletnie nieznany szerszej publiczności, nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Pamiętamy również przypadki, gdy organizacja aktywistów homoseksualnych wynajmowała od szkół hale na potrzeby organizacji turnieju sportowego. Organizatorzy nie informowali dyrekcji, że turniej organizowany w ich szkole przeznaczony będzie dla homoseksualistów, którzy będą korzystać z tych samych szatni co dzieci na WF, a cała impreza reklamowana będzie pornograficznym plakatem.

Za: https://stronazycia.pl/stop-pedofilii/poradnik/jestem-nauczycielem-co-moge-zrobic/

Jestem rodzicem – co mogę robić aby ratować dzieci?

1. Pamiętaj o najważniejszym – do zwycięstwa zła potrzeba tylko tego, aby ludzie dobrzy nic nie robili.

„Edukatorzy” seksualni, deprawatorzy i pedofile chcą, abyś nie interesował się tym, co się dzieje w szkole czy przedszkolu Twojego dziecka. Wykorzystanie bierności oraz braku wiedzy i zaangażowania rodziców to ich najgroźniejsza broń i największa przewaga, dzięki której zdeprawowali już setki dzieci w całej Polsce. Być może jutro będą w szkole Twojego dziecka…

2. Wystarczy jeden zaangażowany i zdeterminowany rodzic, aby zatrzymać działania deprawatorów seksualnych w całej szkole.

3. Za pomocą strony stoppedofilii.pl/zamow-poradnik zamów komplet egzemplarzy naszej broszury, który rozdasz dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i znajomym.

4. Umów się na spotkanie z dyrektorem szkoły. Jeśli możesz, zabierz ze sobą innych rodziców, którzy już teraz są świadomi zagrożenia. Dobrze by było, aby byli to członkowie rady rodziców. Poproś dyrektora o konkretną odpowiedź na pytania:

– Czy na terenie szkoły prowadzone są lekcje/zajęcia/warsztaty/apele/pogadanki/projekcje filmów itp. na takie tematy, jak:

edukacja seksualna, antykoncepcja, profilaktyka ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową (np. HIV i AIDS), dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender?

– Jeśli tak, to kto w szkole (nauczyciel, wychowawca, pedagog, psycholog) za nie odpowiada?

– Czy znany jest szczegółowy plan lub program takich zajęć? Jeśli tak, poproś o jego udostępnienie. Jeśli nie, a zajęcia odbywają się w szkole, to dlaczego nie jest znany? Poproś o bezzwłoczne przedstawienie Ci programu.

– Kto prowadzi lub będzie prowadził takie zajęcia? Czy tego typu zajęcia są lub będą prowadzone przez osoby lub instytucje spoza szkoły? Jeśli tak, to kto to dokładnie jest? (imię, nazwisko, organizacja)

– Czy dzieci będą wychodziły razem ze szkołą/klasą na zajęcia pozaszkolne (do teatru, kina, instytucji publicznych, siedzib stowarzyszeń i fundacji itp.) dotyczące powyższej tematyki? Jeśli tak, to gdzie konkretnie będą się one odbywać, kto będzie je organizował oraz jaki dokładnie będzie ich program?

5. Złóż u dyrektora szkoły oświadczenie, w którym nie wyrażasz zgody na udział Twojego dziecka w jakichkolwiek zajęciach zahaczających o powyższą tematykę oraz domagasz się każdorazowego informowania o próbach przeprowadzenia tego typu zajęć w szkole. Zrób kopię dokumentu, którą wręczysz wychowawcy klasy. Pobierz wzór na: https://stoppedofilii.pl/oswiadczenie

6. Przekaż dyrektorowi naszą broszurę i zachęć go do lektury. Wyjaśnij mu swoje zaniepokojenie problemem seksualizacji dzieci i działaniami „edukatorów” seksualnych w szkołach. Powiedz, że będziesz przyglądać się sytuacji w waszej szkole i zamierzasz uświadomić innych rodziców na temat tego zjawiska. Wyraź nadzieję, że na terenie tej placówki nie będzie dochodziło do tego typu sytuacji.

7. Umów się na rozmowę z wychowawcą klasy i przeprowadź z nim podobną rozmowę, zadając mu powyższe pytania oraz wręcz mu kopię oświadczenia złożonego u dyrekcji. To ważne, aby porozmawiać zarówno z dyrektorem, jak i z wychowawcą – działają na różnych szczeblach i zajmują się w szkole innymi sprawami, często nie znając szczegółów na temat tego, co dzieje się w poszczególnych klasach (dyrektor) lub mając niewystarczające informacje o planach i kierunkach działań dydaktycznych całej szkoły (nauczyciel i wychowawca). Wychowawcy również przekaż naszą broszurę i opowiedz mu o problemie deprawacji seksualnej dzieci.

8. Wejdź do pokoju nauczycielskiego i zostaw tam kilka egzemplarzy broszury oraz rozdaj ją przebywającym tam nauczycielom i zachęć ich do zapoznania się z tym materiałem. Powiedz im, że rozmawiałeś już o tej sprawie z dyrektorem szkoły.

9. To bardzo ważny punkt – zabierz głos na zebraniu rodziców i krótko opowiedz wszystkim zebranym o „edukacji” seksualnej i metodach działań deprawatorów na podstawie naszej broszury. Nie martw się, jeśli nie czujesz się dobrze w wystąpieniach publicznych lub jeśli boisz się, że coś przeoczysz lub niedokładnie opiszesz. Najważniejsze, aby zabrać głos i dotrzeć z prawdą do innych rodziców, którzy być może nie mają żadnego pojęcia o zagrożeniu. Twoje wystąpienie może być dla wielu jedyną szansą, aby dowiedzieć się prawdy o deprawacji. Dzięki Tobie będą mogli reagować, gdy w przyszłości pojawi się zagrożenie. A może część rodziców wie o wszystkim lub przynajmniej słyszała o problemie, ale się boi i czeka na pierwszą osobę, która publicznie wystąpi przeciwko seksualizacji dzieci? Bądź tą pierwszą osobą. Zachęć innych rodziców do składania pisemnych oświadczeń do dyrekcji i wychowawcy. Koniecznie rozdaj rodzicom obecnym na zebraniu naszą broszurę oraz wzory oświadczeń.

10. Monitoruj na bieżąco to, co dzieje się w szkole. Na zebraniach rodziców dopytuj o każdy nowy projekt lub propozycję zajęć dla klasy, nawet jeśli bezpośrednio nie łączy się ona z potencjalnie niebezpiecznymi tematami. Dlaczego to ważne? Jeden z naszych sympatyków usłyszał na zebraniu w szkole swojej córki, że dzieci pójdą w tym roku z klasą na wiele filmów do kina. Wychowawczyni jednym tchem wymieniła tytuły tych filmów, wśród których był m.in. „Dywizjon 303” oraz znane filmy dla dzieci. Tytuł jednego z filmów nie budził podejrzeń, ale nasz sympatyk nigdy wcześniej o nim nie słyszał. Gdy zapytał, o czym jest ta produkcja, nauczycielka odpowiedziała, że o… homoseksualnej „miłości” dwóch nastoletnich chłopców! To propaganda skierowana do dzieci i młodzieży, przygotowana przez lobby LGBT.

11. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, w ogóle nie wysyłaj swojego dziecka na zajęcia, które budzą Twoje podejrzenia.

12. Gdy już przeprowadzisz rozmowę z dyrektorem, wychowawcą i innymi rodzicami, podziel się tym z nami. Napisz nam krótko, gdzie działasz, jak inni zareagowali na informacje o deprawacji, co udało Ci się osiągnąć? Nasz adres e-mail: [email protected]

Spełnienie powyższych punktów zajmie naprawdę niewiele Twojego czasu. Efekt tych działań może być jednak ogromny – uchronisz swoje dziecko przed deprawacją seksualną, która mogłaby na nim odcisnąć tragiczne piętno do końca życia.

Jak reagować, gdy coś złego już się dzieje w szkole?

1. Po pierwsze pamiętaj, że jesteśmy z Tobą. Jeżeli wiesz o niebezpiecznym zjawisku w szkole lub przedszkolu Twojego dziecka i potrzebujesz naszego wsparcia, wypełnij formularz kontaktowy albo skontaktuj się z nami e-mailem lub telefonicznie.

2. Możemy Cię wesprzeć w zakresie:
– dostarczenia merytorycznych informacji na temat deprawacji seksualnej dzieci,
– pomocy prawnej,
– nagłośnienia medialnego i społecznego w przypadku seksualnej deprawacji dzieci w Twojej szkole,
– wywierania presji na szkołę, aby odwołała deprawacyjne zajęcia.

Działania naszej organizacji nie odniosą jednak pożądanego skutku, jeśli zabraknie zaangażowania i determinacji po Twojej stronie. W szkole swoich dzieci to Ty musisz działać. My zrobimy, co w naszej mocy, aby Cię wesprzeć, jeśli będziesz tego potrzebować.

3. Jeśli widzisz, że coś złego dzieje się w szkole (np. zaplanowano zajęcia z „edukatorami” seksualnymi w klasie Twojego dziecka), w pierwszej kolejności skontaktuj się z innymi rodzicami i poinformuj ich o zdarzeniu. Dobrze, jeżeli w przeszłości zabrałeś głos na zebraniu rodziców i wcześniej ostrzegłeś ich przed tym zjawiskiem. Zmobilizuj co najmniej kilku rodziców, którzy zareagują razem z Tobą. Byłoby dobrze, aby te osoby wchodziły w skład rady rodziców lub rady klasowej.

4. W kilka osób pójdźcie do nauczyciela odpowiedzialnego za organizację danego wydarzenia (jeśli jest to zdarzenie ogólnoszkolne, to do dyrektora) i wnieście swój sprzeciw. Wytłumaczcie nauczycielowi, z czym wiąże się „edukacja” seksualna i deprawacja seksualna dzieci, schowana pod płaszczykiem fachowo brzmiących zajęć o „tolerancji” lub „dojrzewaniu”. Dajcie nauczycielowi egzemplarz naszej broszury. W wielu przypadkach w ten sposób (poprzez pokazanie prawdy) uda się zapobiec deprawacyjnym zajęciom.

5. Jeżeli to nie pomoże, stanowczo zażądajcie odwołania zajęć. Pójdźcie z tą sprawą do dyrektora szkoły i, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, złóżcie u niego oświadczenie o niewyrażaniu zgody na udział Waszych dzieci w tego typu przedsięwzięciach. Przekażcie dyrektorowi egzemplarz naszej broszury i uświadomcie go na temat prawdy o „edukacji” seksualnej, domagając się odwołania szkodliwych lekcji.

6. Jeśli jest to jeszcze możliwe, zabierzcie głos na zebraniu rodziców oraz zainteresujcie sprawą szkolną radę rodziców.

7. Jeżeli dyrekcja i nauczyciele za wszelką cenę chcą przeprowadzić zajęcia, skontaktujcie się z nami:

e-mail: [email protected]
tel. +48 608-594-158

Za: https://stronazycia.pl/stop-pedofilii/poradnik/jestem-rodzicem-co-moge-robic-aby-ratowac-dzieci/

Oświadczenie dla rodziców przeciwko lekcjom LGBT w szkołach

Fundacja Pro-prawo do życia przygotowała antypedofilskie oświadczenie dla rodziców i zachęca do składania go u dyrektorów szkół i przedszkoli. To odpowiedź na forsowanie tzw. „edukacji” seksualnej według Standardów WHO przez homoseksualne lobby LGBT.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT, której celem jest wprowadzenie we wszystkich stołecznych szkołach „edukacji” seksualnej według Standardów WHO i zajęć oswajających dzieci z homoseksualizmem. Władze Warszawy nie kryją także, że planują rozszerzyć tego typu „edukację” również na przedszkola. 4 latki maj uczyć się o masturbacji, 6 latki o wyrażaniu zgody na seks a 9 latki na temat pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu

Podobne plany wobec dzieci mają władze Gdańska, gdzie w ubiegłym roku przyjęto tzw. Model na rzecz Równego Traktowania, zakładający „edukację” seksualną na terenie szkół w tym mieście. O próbach wprowadzania „edukacji” seksualnej słychać również w innych miastach i miejscowościach w całej Polsce. Co więcej, „edukatorzy” seksualni już od dawna wchodzą do szkół na terenie całego kraju pod pozorem organizowania zajęć o „tolerancji”, „dyskryminacji” czy „dojrzewaniu”. W praktyce, w trakcie tego typu lekcji oswaja się dzieci z patologiami seksualnymi, w szczególności z homoseksualizmem.

Aby pomóc rodzicom obronić dzieci przed zgorszeniem, Fundacja Pro-prawo do życia przygotowała oświadczenie, które można złożyć u dyrektora szkoły i wychowawcy. Dzięki temu dokumentowi, rodzice z góry nie wyrażają zgody na uczestnictwo swoich dzieci w lekcjach, warsztatach, spotkaniach, apelach, pogadankach itp a także w wyjściach pozaszkolnych, które związane są z obszarem działań tzw. „edukatorów” seksualnych. Za pomocą oświadczenia rodzice zobowiązują również szkołę do informowania z wyprzedzeniem na temat wszelkich podejrzanych zajęć aby móc reagować poprzez nieposyłanie dziecka na lekcje.

Wzór oświadczenia można pobrać ze strony: www.stoppedofilii.pl/oswiadczenie.
Na stronie www.stoppedofilii.pl można również znaleźć darmowy poradnik dla rodziców dotyczący przeciwdziałania pedofilii w szkołach i przedszkolach swoich dzieci.

Za: https://stronazycia.pl/oswiadczenie-dla-rodzicow-przeciwko-lekcjom-lgbt/

19.02.2020

a303
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment