imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Jacek Nawrocki: Reprezentacja ma trzy cele w tym sezonie

q2f6rio8z8xfg9r5c6zbdam88u3uik9j.jpg


Jacek Nawrocki stawia przed reprezentacją polskich siatkarek trzy cele w nowym roku.

Przed reprezentacją polskich siatkarek intensywny rok. Zdaje sobie z tego sprawę Jacek Nawrocki, który był gościem programu #7Strefa. – Mamy trzy cele do wypełnienia w tym sezonie. Jednym z nich jest utrzymanie się w Lidze Narodów, bez względu na skład, w jakim byśmy występowali – przyznał trener Biało-Czerwonych.

Biało-Czerwone rozpoczną sezon reprezentacyjny w kwietniu. Przed nimi pięć niezwykle intensywnych miesięcy. Jakie plany przed swoimi zawodniczkami stawia trener Nawrocki?

 

Mamy trzy cele do wypełnienia w tym sezonie. Jednym z nich jest utrzymanie się w Lidze Narodów, bez względu na skład, w jakim byśmy występowali. Będziemy walczyć o Final Six. Kolejny nasz plan to dobry wynik w mistrzostwach Europy. Chcemy zająć w tych rozgrywkach jak najwyższe miejsce. Z kolei ostatnim naszym celem jest przygotowanie drużyny do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku. Nie da się przygotować do jednej, bardzo ważnej imprezy w sezonie. Tak proces trwa zawsze kilka lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sylwester na trzeźwo? Siatkarze przywitali Nowy Rok (ZDJĘCIA)

Znaków zapytania przed rozgrywkami pozostaje mnóstwo. Jednym z nich jest kwestia składów, jakie zostaną wydelegowane do poszczególnych turniejów.

 

Nie ma sensu na ten moment dywagować, jak zespoły podejdą do Ligi Narodów. Dlaczego? Dlatego, że po rozgrywkach ligowych wszystkie ekipy pojadą na te rozgrywki. Trenerzy drużyn, które będą grać w igrzyskach olimpijskich mogą zadecydować, że ich zawodniczki zagrają trzech, czterech turniejach. Może się też tak zdarzyć, że wystąpią tylko w jednym. Mimo wszystko spodziewam się u rywali mocnych składów. Chciałbym również, abyśmy zagrali najlepszym możliwym składem. Jednak o tym przede wszystkim będą decydowały względy zdrowotne. Mam nadzieję, że nie dojdzie również do przeciążenia tych zawodniczek, na które będziemy stawiać w mistrzostwach Europy. Będziemy musieli dobrze szafować siłami. Niemniej musimy mieć dobry zespół, żeby godnie zaprezentować się w Lidze Narodów.

 

Cała rozmowa z Jackiem Nawrockim w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment