imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie

ac0-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie AdRo203 Polska

Rezydencja ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych stanie się miejscem organizacji wspólnych obchodów rocznic uzyskania niepodległości, które w tym roku świętuje nasz kraj oraz państwo syjonistyczne. Jednym ze współorganizatorów wspólnych obchodów, podczas których odbędzie się między innymi koncert w języku jidysz, jest fundacja zajmująca się zachowywaniem żydowskiej spuścizny kulturalnej.

„Dołączcie do nas, by świętować przeplatające się kulturalne, kulinarne i społeczne związki pomiędzy Polską a Izraelem” – tak brzmi wspólne zaproszenie, jakie wystosowali polski ambasador Piotr Wilczek i jego izraelski odpowiednik Ron Dermer. Organizatorzy obchodów uzyskania niepodległości przez oba kraje liczą, iż na uroczystość przybędą polscy, żydowscy oraz amerykańscy goście, którzy wysłuchają między innymi koncertu polskiej wokalistki śpiewającej w języku jidysz.

W organizację obchodów, które będą miały miejsce w rezydencji polskiego ambasadora w Waszyngtonie, zaangażowała się również fundacja Taube Philanthropies, której celem jest rozpowszechnianie żydowskiej spuścizny kulturalnej. Organizacja uważa bowiem, iż Żydzi „są zagrożeni asymilacją” i stoją w obliczu „bezprecedensowego globalnego zagrożenia”, także na terytorium izraelskim.

Na podstawie: tvp.info, taubephilanthropies.org.

Za: http://autonom.pl/?p=24350

Data publikacji: 03.12.2018

IzraelPolskaPolska neokolonią syjonizmużydowska wasalizacja Polski
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment