imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Izraelskie media: Netanyahu mówił w Warszawie, że Polacy są współodpowiedzialni za holocaust

a9a

Strona główna &gt Polska &gt Izraelskie media: Netanyahu mówił w Warszawie, że Polacy są współodpowiedzialni za holocaust Izraelskie media: Netanyahu mówił w Warszawie, że Polacy są współodpowiedzialni za holocaust Jacek Polska

W rozmowie z dziennikarzami premier Izraela Binjamin Netanjahu „bardzo jasno oświadczył, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu” – relacjonują dziś izraelskie media.

W czwartek przy okazji konferencji bliskowschodniej w Warszawie, premier Izraela Benjamin Netanjahu odwiedził Muzeum Historii Żydów Polskich. Według relacji „The Jeruslem Post”, w rozmowie z dziennikarzami Netanjahu „bardzo jasno oświadczył, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu”, że Polacy działali „we współpracy” z nazistami.

Sprawę opisuje także „Times of Israel”, który podaje, że izraelski premier odmówił tej gazecie rzeczowej odpowiedzi na pytanie o „ubiegłoroczną, kontrowersyjną wspólną izraelsko-polską deklarację ws. roli Polski w Holokauście”. Według relacji „Times of Israel”, Netanjahu powiedział jedynie, że „ta sprawa pojawiła się podczas jego spotkania wcześniej w czwartek z polskim premierem Mateuszem Morawieckim”.

CZYTAJ TAKŻE: Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB

Według tej gazety, „czołowi izraelscy historycy ostro skrytykowali to wspólne oświadczenie, twierdzą, że niedokładnie przyjmuje ono polską narrację o Holokauście, przeceniając polskie wysiłki na rzecz ratowania Żydów i nie doceniając antyżydowskich okrucieństw popełnionych przez Polaków”. Latem ubiegłego roku Netanjahu zapowiedział, że odniesie się do tej krytyki, ale ostatecznie tego nie zrobił. Teraz powiedział tylko, że od tamtego czasu, jak słyszał, „niektórzy z tych historyków zmienili zdanie”, ale nie chciał kontynuować tego wątku.

Przeczytaj: Yad Vashem: polsko-izraelska deklaracja zawiera „poważne błędy i oszustwa”

Następnie, pytany o tzw. izraelskie zapisy w ustawie o IPN, które ostatecznie zostały z niej usunięte, Izraelski premier powiedział: – Polacy współpracowali z nazistami i nie znam ani jednej osoby, która została pozwana za mówienie takich rzeczy.

Przeczytaj również: „Prowadzą nas za rękę agenci Mosadu”. Kukiz’15 pyta rząd PiS o działania ws. ustawy o IPN [+VIDEO]

Czytaj także: Izraelski dziennikarz ujawnia kolejne szczegóły tajnych polsko-izraelskich rozmów ws. ustawy o IPN

„Ci idioci z PiSu zorganizowali nam w stolicy konferencję, której wydźwięk staje się nie tylko antyirański ale i… antypolski” – komentuje na Twitterze poseł Robert Winnicki.

Zobacz obraz na Twitterze Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Robert Winnicki@RobertWinnicki

Jerusalem Post: „Premier Netanjahu mówił w czwartek w Warszawie, że polski naród współpracował z nazistami [!] w mordowaniu Żydów”.

Ci idioci z PiSu zorganizowali nam w stolicy konferencję, której wydźwięk staje się nie tylko antyirański ale i… antypolski.#NaKolanach

425

Ludzie o tym mówią: 218 Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

Netanjahu odnosząc się do dzisiejszych rozmów podczas konferencji ws. Bliskiego Wschodu powiedział, że „czterech z pięciu arabskich ministrów spraw zagranicznych, którzy wystąpili na konferencji zdecydowanie i jasno wypowiadało się przeciwko Iranowi, mówić dokładnie to, co mówię od lat”. Zaznaczył, że przyznawali oni Izraelowi rację i prawo do samoobrony „przed irańską agresją”. Szef izraelskiego rządu nie sprecyzował jednak, jakie kraje miał na myśli. Szczyt bliskowschodni zakończył się w czwartek.

Przeczytaj: Pence: Iran to największe zagrożenie dla pokoju na Bliskim Wschodzie, dąży do kolejnego Holokaustu

Czytaj również: Ambasada RP i IPN reagują na słowa amerykańskiej dziennikarki o „polskim i nazistowskim reżimie”

Jpost.com / timesofisrael.com / Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/izraelskie-media-netanjahu-mowil-w-warszawie-ze-polacy-sa-wspolodpowiedzialni-za-holokaust/

14.02.2019


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment