imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Izraelczycy uruchomili polską infolinię, by zgłaszać majątek który ma “wrócić do domu”

amika

Strona główna > Polska > Izraelczycy uruchomili polską infolinię, by zgłaszać majątek który ma “wrócić do domu” Izraelczycy uruchomili polską infolinię, by zgłaszać majątek który ma “wrócić do domu” Jan Polska 5

– Pomóżcie nam dokończyć ten obraz. W wyniku drugiej Wojny Światowej [pisownia oryginalna – przyp. red.] wielu Żydów utraciło swój majątek. Część ich własności została u przyjaciół i sąsiadów w Polsce. Przedmioty te mają wielką wartość dla właścicieli oraz ich rodzin. Czy macie u siebie jakiś przedmiot żydowski, który przetrwał Zagładę? Przyszedł czas, żeby go zwrócić. Do domu – apeluje izraelska organizacja The Shem Olam Faith & the Holocaust Institute for Education Documentation and Research w opublikowanym w tym tygodniu w języku polskim nagraniu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UjdnEX3vjzY?feature=oembed&w=640&h=360]

To część kampanii, która apeluje do “obywateli polskich o znalezienie i zwrot skradzionej własności żydowskiej”, jak informuje portal Ynetnews.com.

Ynetnews to angielskojęzyczny, internetowy serwis informacyjny popularnej gazety “Yedioth Ahronoth”, będący wersją hebrajskojęzycznego portalu informacyjnego Ynet. Jest on częścią Yedioth Media Group, który jest również właścicielem akcji w izraelskim kanale telewizyjnym „Channel 2”; telewizji kablowej „HOT”, oraz innych mediów papierowych.

Kampania internetowa wzywa Polaków do dzwonienia na infolinię i udzielenia pomocy “w zlokalizowaniu i zwrocie mienia żydowskiego”. Jak przekonują jej autorzy, “nadszedł czas, aby artefakty, rzeczy osobiste i inne mienie zostały zwrócone ‘do domu’” czyli do Izraela. Na specjalnie w tym celu utworzonej stronie back-history.org jest specjalny formularz kontaktowy oraz numer infolinii z polskim numerem.

Źródło: https://dzienniknarodowy.pl/izraelczycy-uruchomili-polska-infolinie-by-zglaszac-majatek-ktory-wrocic-domu-wide/?fbclid=IwAR0x8fGQSYt87ckT8ku1sJE-vWibFMu96mgJtBh8SknGvfmXZQJu5gJyMDs

Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=19568

7.08.2019

Jan grabież majątku narodu polskiegoIII RPżydzi
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment