imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Izraelczycy nie lubią Polski

as8

Strona główna &gt Polska &gt Izraelczycy nie lubią Polski Izraelczycy nie lubią Polski Jerzy Ulicki-Rek Polska

Sondaż przeprowadzony na zlecenie Ambasady Polski w Izraelu nie pozostawia złudzeń – Izraelczycy wykazują się głęboko zakorzenioną niechęcią do naszego kraju. Blisko połowa z nich ma negatywny stosunek wobec Polski, natomiast dwie trzecie uważa, że Polacy niechętnie przyznają się do swojego rzekomego współudziału w Holokauście. Jednocześnie opinia Izraelczyków zmienia się na bardziej pozytywną, kiedy dowiadują się oni o pro-syjonistycznej polityce władz w Warszawie.

Polski ambasador w Tel Awiwie, Marek Magierowski, zlecił przeprowadzenie sondażu, ponieważ „stosunki dwustronne są bardzo ważne dla Polski i Izraela – ważniejsze niż stosunki z innymi krajami”, stąd chciał on się dowiedzieć czy jego placówka i polski rząd powinny zmienić cokolwiek w swojej polityce. Dyplomata podkreślił przy tym, że priorytetem dla rządu Mateusza Morawieckiego jest dalsze zacieśnianie związków z państwem syjonistycznym.

Najwyraźniej sami Izraelczycy nieszczególnie opowiadają się z kolei za zbliżeniem z naszym krajem, bowiem blisko 49 proc. respondentów określiło swój stosunek do Polski jako „niekorzystny”, tylko 37 proc. jako „nieco korzystny”, zaś zaledwie 5 proc. badanych zadeklarowało przychylność.

Żydzi zmieniali swoje nastawienie do Polski dopiero wtedy, gdy ankieterzy wyczytywali im pro-izraelskie działania obecnego rządu. Wśród nich wymieniano więc potępianie ataków ze strony palestyńskiego Hamasu, niewielką liczbę incydentów „antysemickich”, brak zorganizowanej akcji bojkotu izraelskich produktów oraz… szybko rosnącą gospodarkę. Po przedstawieniu tych informacji blisko 76 proc. ankietowanych deklarowało już pozytywne spojrzenie na Polskę.

Ponadto blisko 67 proc. badanych zgadzało się ze stwierdzeniem, iż „Polska niechętnie w pełni akceptuje odpowiedzialność za rolę odgrywaną przez swoich obywateli podczas Holokaustu”, choć jednocześnie 72 proc. zgodziło się z opinią wyrażoną w zdaniu “w czasie Holokaustu Polacy byli również ofiarami nazistowskiego ucisku, mimo że ich cierpienia nie można porównać do tragedii narodu żydowskiego”.

Na podstawie: timesofisrael.com. tysol.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=25251

9.02.2019

fałszywy IzraelPolacyżydowska propaganda kłamstważydowskie bajki
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment