imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Izrael: Egipski funkcjonariusz zastrzelił trzech żołnierzy na granicy. Miał ścigać przemytników

15w3n2f6ajf38sjncp2szqi3ajugi36o.jpg


Egipski strażnik graniczny zastrzelił trzech izraelskich żołnierzy w pobliżu granicy egipsko-izraelskiej. Następnie sam został zastrzelony – informują Siły Obronne Izraela. Zdaniem władz w Kairze funkcjonariusz przekroczył granicę w trakcie pościgu za przemytnikami narkotyków.

Według źródeł wojskowych na które powołuje się agencja Reuters, przedstawiciele władz obydwu krajów są w ścisłym kontakcie, którego celem jest koordynacja śledztwa w sprawie dramatycznego w skutkach incydentu.

 

Z informacji przedstawianych przez Jerusalem Post wynika, że dwóch żołnierzy Sił Obronnych Izraela zostało zastrzelonych w trakcie wymiany ognia na pograniczu.

 

Trzeci izraelski wojskowy zginął w trakcie strzelaniny kilka godzin później. Niedługo później egipski funkcjonariusz sam miał zostać zastrzelony.

 

ZOBACZ: Izrael. Nowa terapia w leczeniu szpiczaka mnogiego. 90 proc. pacjentów z remisją

 

Biuro premiera Benjamina Netanjahu przekazało, że jest on na bieżąco informowany o rozwoju sytuacji.

 

“Motywacja tych incydentów, które wydają się jednym z najpoważniejszych zajść na granicy od czasu podpisania porozumienia pokojowego między oboma krajami (zawartego w 1979 – red.), nie była od razu jasna” – pisze “Times of Israel”.

Ustalono tożsamość żołnierki

Kilka godzin po tragicznym wydarzeniu na portalu jpost.com pojawiła się informacja o zidentyfikowaniu jednej z ofiar. To 19-letnia Lia Ben Nur pochodząca z miasta Rishon Lezion.

 

Kobieta odbywająca obecnie służbę wojskową znana jest między innymi z działalności na platformie TikTok. Jej profil na co dzień obserwowało ponad dwa tysiące internautów.

 

Tiktok.com/@liaaaaa__b


 

mjo/bas/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment