imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Influencerka Kasix miała udar podczas streama. Katarzyna Paciorek ma 25 lat

f6tcfj15qqxu8yiw5mm84wr3xq3rasnc.png


25-letnia influencerka Katarzyna Paciorek, znana internautom pod pseudonimem Kasix poinformowała, że jest w szpitalu. Kobieta zaczęła się źle czuć podczas relacji na żywo. “Po streamie Remo zadzwonił po karetkę, bo zdrętwiała mi lewa ręka i noga. W szpitalu po badaniu okazało się, że miałam w nocy udar” – napisała na Instagramie.

Kasix w ostatnim streamie na Twitchu, gdzie jest jedną z najchętniej oglądanych Polek, powiedziała swoim fanom, że źle się czuje. W pewnym momencie postanowiła zakończyć relację na żywo i pożegnała się z widzami. 

Kasix miała udar

W środę Katarzyna Paciorek poinformowała swoich fanów, że przebywa w szpitalu.

 

ZOBACZ: Eksperci: osoby z COVID-19 gorzej przechodzą udar mózgu

 

“Uwaga, moi drodzy widzowie, trochę mnie nie będzie. Po streamie Remo (partner Kasix – red.) zadzwonił po karetkę, bo zdrętwiała mi lewa ręka i noga. W szpitalu po badaniu okazało się, że miałam w nocy udar. Tak, udar, w wieku 25 lat. Podano mi leki i odzyskałam sprawność w ręce i nodze. Już jest ze mną dobrze i leżę sobie na oddziale” – napisała na Instagramie oraz umieściła zdjęcie z łóżka szpitalnego. 

 

Celebrytka przekazała, że w czwartek przejdzie więcej badań i będzie wiadomo, jak długo musi zostać w szpitalu. “Przewidywania są od 7 do 10 dni” – dodała.

Udary w Polsce. Coraz częściej chorują młodzi

Udary zajmują trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów w Polsce, a rocznie doświadcza ich nawet 90 tys. osób. 

 

Dane wskazują, że rośnie liczba udarowców przed 35. rokiem życia. 

 

W 2020 roku udaru doświadczyło 1271 osób w wieku 20-35 lat, rok później już 1302, a w 2022 roku aż 1401. Jeszcze na początku ubiegłej dekady liczba ta była wyraźnie niższa – było to 1200 przypadków. 

 

ZOBACZ: Rośnie liczba 30-latków z udarem. Jeden z powodów szczególnie problematyczny

 

W ciągu ostatnich 10 lat liczba udarowców w wieku 0-19 lat oscylowała w granicach 220-290. W 2022 roku udar stwierdzono aż u 350 osób.

 

Więcej o udarach u młodych przeczytasz w Interii.

pgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment