imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Indie: Urzędnik zgubił telefon. Kazał wypompować 2 miliony litrów wody

ftunb2xdm26mivkvvmmp8ad1m22sv1sp.jpg


Inspektorowi żywności z Indii do zbiornika retencyjnego wpadł telefon. Urzędnik kazał więc wypompować dwa miliony litrów wody tłumacząc, że na urządzeniu znajdują się “poufne dane rządowe”. Działania te jednak nie spodobały się przełożonym, a mężczyzna został zawieszony w pełnieniu obowiązków.

Akcja wypompowywania wody ze zbiornika retencyjnego w pobliżu tamy Kherkatta w indyjskim stanie Chhattisgarh trwała trzy dni. Wszystko przez to, że lokalnemu urzędnikowi wpadł do wody telefon. Rajesh Vishwas uzasadnił decyzję o opróżnieniu zbiornika tym, że na urządzeniu znajdowały się “poufne dane rządowe”.

 

Inspektor żywności tłumaczył się w rozmowie z lokalnymi mediami, że uzyskał wcześniej pozwolenie na spuszczenie “pewnej ilości wody” do pobliskiego kanału. Wypompowane ze zbiornika dwa miliony litrów posłużyć miały do nawodnienia 600 hektarów pobliskich pól uprawnych.

 

ZOBACZ: Indie: Próba przemytu dzikich zwierząt. 22 węże i kameleon w walizce

 

Usłyszałem, że nie ma problemu, jeśli poziom zbiornika zostanie obniżony o maksymalnie metr i faktycznie przyniesie to korzyści rolnikom – wyjaśnił Rajesh Vishwas.

 

Po wynajęciu nurków udało się w końcu odzyskać telefon. Okazało się jednak, że urządzenie zbyt długo przebywało pod wodą, by jeszcze nadawało się do użytku.

Indie: Urzędnik kazał wypompować wodę. Został zawieszony

Działania urzędnika nie spodobały się jego przełożonym. Naczelnik dystryktu Kanker Priyanka Shukla poinformował, że inspektor żywności został zawieszony w obowiązkach do czasu zakończenia dochodzenia.

 

Woda jest podstawowym zasobem i nie można jej marnować w ten sposób – podkreślił w rozmowie z lokalną gazetą “National”.

 

Tegoroczny marzec był najcieplejszy w Indiach od 122 lat, czyli od czasu rozpoczęcia pomiarów. Ekstremalne temperatury spowodowały w kraju nadmiarowe zgony, straty w uprawach, pożary lasów oraz przerwy w dostawie prądu i wody.

 

jkm/zdr/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment