Inspektorowi żywności z Indii do zbiornika retencyjnego wpadł telefon. Urzędnik kazał więc wypompować dwa miliony litrów wody tłumacząc, że na urządzeniu znajdują się “poufne dane rządowe”. Działania te jednak nie spodobały się przełożonym, a mężczyzna został zawieszony w pełnieniu obowiązków.
Akcja wypompowywania wody ze zbiornika retencyjnego w pobliżu tamy Kherkatta w indyjskim stanie Chhattisgarh trwała trzy dni. Wszystko przez to, że lokalnemu urzędnikowi wpadł do wody telefon. Rajesh Vishwas uzasadnił decyzję o opróżnieniu zbiornika tym, że na urządzeniu znajdowały się “poufne dane rządowe”.
Inspektor żywności tłumaczył się w rozmowie z lokalnymi mediami, że uzyskał wcześniej pozwolenie na spuszczenie “pewnej ilości wody” do pobliskiego kanału. Wypompowane ze zbiornika dwa miliony litrów posłużyć miały do nawodnienia 600 hektarów pobliskich pól uprawnych.
ZOBACZ: Indie: Próba przemytu dzikich zwierząt. 22 węże i kameleon w walizce
– Usłyszałem, że nie ma problemu, jeśli poziom zbiornika zostanie obniżony o maksymalnie metr i faktycznie przyniesie to korzyści rolnikom – wyjaśnił Rajesh Vishwas.
Po wynajęciu nurków udało się w końcu odzyskać telefon. Okazało się jednak, że urządzenie zbyt długo przebywało pod wodą, by jeszcze nadawało się do użytku.
Indie: Urzędnik kazał wypompować wodę. Został zawieszony
Działania urzędnika nie spodobały się jego przełożonym. Naczelnik dystryktu Kanker Priyanka Shukla poinformował, że inspektor żywności został zawieszony w obowiązkach do czasu zakończenia dochodzenia.
– Woda jest podstawowym zasobem i nie można jej marnować w ten sposób – podkreślił w rozmowie z lokalną gazetą “National”.
Tegoroczny marzec był najcieplejszy w Indiach od 122 lat, czyli od czasu rozpoczęcia pomiarów. Ekstremalne temperatury spowodowały w kraju nadmiarowe zgony, straty w uprawach, pożary lasów oraz przerwy w dostawie prądu i wody.
jkm/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej