imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Indie: noworodek zakopany żywcem. Rodzice poszukiwani

rz5f95zt2nzwd948aycwp4bpg8wcbqmd.jpg


Miejscowość Khatmia leży przy granicy z Nepalem. Informację o znalezieniu dziecka przekazały w zeszłym tygodniu lokalne media, a nagranie z akcji ratunkowej opublikowała brytyjska agencja SWNS.

 

ZOBACZ: Zabiła ciężarną i wycięła z jej brzucha dziecko. Czeka ją śmiertelny zastrzyk

 

Na wideo widać, że dziecko zostało przysypane dużą ilością ziemi, kamieni i roślin. Chłopczyk leżał bezruchu, a nad powierzchnię wystawała jedynie jego ręka, noga oraz część twarzy.

Kolejka do adopcji

Mieszkańcy wioski, którzy pojawili się na miejscu wydobyli dziecko na powierzchnię i zawinęli w koc. Następnie chłopiec został przewieziony do szpitala. Udało się go uratować, otrzymał również tymczasowe imię – Deepak.

 

 

Policja stara się ustalić tożsamość rodziców dziecka. Funkcjonariusz Kumar Thakur przekazał, że sprawdzane są informacje o kobietach w ciąży w regionie, a także doniesienia o ostatnich zagnięciach. Niewykluczone bowiem, że dziecko zostało urodzone przez wcześniej porwaną osobę. Służby przesłuchują również świadków i zabezpieczają nagrania z kamer monitoringu.

 

ZOBACZ: Matka wyrzuciła dziecko do śmietnika. Noworodka uratowali bezdomni

 

Tymczasem już niedługo niechciane dziecko może znaleźć nową rodzinę. Do adopcji Deepaka zgłosiło się wiele rodzin. Adopcja będzie jednak możliwa, jeśli po dwóch miesiącach biologiczni rodzice dziecka nie zostaną znalezieni. Wtedy, zgodnie z prawem, będzie można go zaadoptować.

Nie pierwszy taki przypadek

“The Sun” przypomina, że to nie jedyny przypadek dramatycznego pozostawienia dziecka z ostatnich lat.

 

ZOBACZ: Noworodek znaleziony w… pudełku po pizzy

Gazeta przypomina, że w 2019 r. w północnych Indiach, w płytkim grobie znaleziono porzuconą dziewczynkę. Policyjne śledztwo wykazało, że jej rodzice pragnęli chłopca. “Wojowniczkę”, jak okrzyknęły ją media” uratowali grabarze kopiący grób dla tragicznie zmarłego noworodka.

 

Z kolei w 2017 r. w mieście Una w zachodniej części kraju, mała dziewczynka cudem przeżyła, gdy jej biologiczni rodzice, porzucili ją w trudno dostępnej gęstwinie.

 

bas/ jagran.com, New York Post

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment