imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Incydent na granicy. Ranny funkcjonariusz Straży Granicznej

5cjhi5z6qu4ij87n5mky2xvkphovpdq1.jpgFunkcjonariusz Straży Granicznej został ranny podczas pełnienia obowiązków przy granicy polsko-białoruskiej. Mężczyzna został uderzony konarem w głowę i doznał obrażeń w okolicy oka. Rzecznik SG potwierdził zdarzenie. Zaznaczył jednak, że życiu poszkodowanego nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Białowieży przy granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnego niebezpiecznego ataku na funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej. Mundurowy został zaatakowany przez “grupę agresywnych osób”.

Atak na funkcjonariusz Straży Granicznej. Mężczyzna trafił do szpitala

Chwilę po godzinie 22:00 Straż Graniczna wydała komunikat w tej sprawie. “Funkcjonariusz SG został dziś ranny po uderzeniu konarem w głowę przez grupę agresywnych osób. Do zdarzenia doszło przy granicy z Białorusią niedaleko Białowieży” – przekazano poprzez media społecznościowe.

 

“Funkcjonariusz przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – napisano. Informacje potwierdził ppłk Andrzej Juźwiak, rzecznik komendanta głównego SG, w rozmowie z Interią.

 

ZOBACZ: Atak na polskiego żołnierza na granicy. Prokuratura ujawnia nowe informacje

 

Z kolei rzeczniczka podlaskiej SG – podczas rozmowy z portalem – sprecyzowała, że do ataku doszło około godziny 4:00 rano.

 

Według niej, ataku dopuściła się grupa około 10 osób. Agresorzy rzucali kamieniami i grubymi gałęziami w kierunku polskich służb. Niektórzy używali także gazu. Ranny funkcjonariusz próbował interweniować, jednak został uderzony konarem w głowę. Rzeczniczka dodała, że doznał obrażenia okolic oka.

Incydenty na granicy. Premier zapowiedział przywrócenie strefy buforowej 

To kolejny z ataków na granicy polsko-białoruskiej. 28 maja jeden z polskich funkcjonariuszy został zaatakowany w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Napastnik użył wówczas kija zakończonego ostrzem. Ranny mundurowy do tej pory przebywa w szpitalu w Hajnówce. 

 

Sprawą zajęła się białostocka prokuratura. Postępowanie prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa. 

 

Wcześniej również dochodziło do zdarzeń z udziałem polskich funkcjonariuszy SG. Jednak po incydencie w Dubiczach Cerkiewnych premier Donald Tusk zapowiedział powstanie strefy buforowej na granicy z Białorusią

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment