imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Imponujący wzrost akcji PTWP podczas debiutu na Głównym Rynku warszawskiej Giełdy

1_109.jpg


Fot. PAP/ M. Kmieciński (1)

Prowadzenie 18 portali branżowych, których redakcje tworzą newslettery subskrybowane przez ponad 280 tys. odbiorców, organizacja kilkudziesięciu wydarzeń rocznie, zarządzanie najważniejszymi obiektami kongresowymi w Polsce – oto skala działalności Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości S.A. (PTWP). Ta kluczowa dla krajowego i europejskiego biznesu marka stała się dziś 410. spółką notowaną na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kurs akcji PTWP na otwarciu środowej sesji wynosił 60 zł, jednak już w kolejnych minutach zaczął rosnąć, osiągając pod koniec ceremonii debiutu poziom 75 zł (+25 proc.). Inwestorzy – od lat dobrze znają tę spółkę: od 2013 roku funkcjonowała ona na rynku alternatywnym NewConnect. Przejście na Główny Rynek GPW stanowiło długo wyczekiwany, kolejny krok wzmacniający pozycję PTWP na rynku kapitałowym.

„Rozwój PTWP stanowi doskonały przykład ścieżki, jaką rekomendujemy wszystkim spółkom, a zwłaszcza tym, których działalność wiąże się z segmentem nowych technologii. Pierwszym etapem jest zdobywanie doświadczenia i zaufania inwestorów na NewConnect, drugim – przejście na tzw. duży parkiet, co wiąże się ze skokowym wzrostem możliwości oraz potencjału firmy” – stwierdził Tomasz Bardziłowski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podczas ceremonii debiutu.

Grupa PTWP rozwija swoją działalność w trzech segmentach: wydawniczym, organizacji wydarzeń oraz zarządzania znanymi, wręcz legendarnymi, obiektami: Spodkiem oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„W każdym z tych obszarów możemy się pochwalić wymiernymi sukcesami. Nasze serwisy internetowe – w sumie 18 tytułów, przyciągają miesięcznie około 20 mln unikalnych użytkowników, sytuując się w TOP 3 mediów biznesowych w Polsce. Spodek i MCK tworzą z kolei przestrzeń dla organizacji ponad 700 wydarzeń rocznie, od imprez sportowych po kongresy i spotkania branżowe” – wyliczał Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP.

Dzisiejszy debiutant to również organizator szeregu prestiżowych konferencji, których kolejne edycje przyciągają do Katowic tysiące przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki, mediów. Wśród nich znajdują się m.in. Kongres Wyzwań Zdrowotnych, PRECOP 29. Rozpoznawalnymi wydarzeniami organizowanymi przez PTWP w Warszawie są z kolei: Forum Rynku Zdrowia czy Property Forum. Jednak najbardziej znaną, autorską inicjatywą PTWP jest Europejski Kongres Gospodarczy, którego tegoroczna odsłona pobiła wszystkie dotychczasowe rekordy: wydarzenie śledziło (stacjonarnie i online) 17 tys. uczestników, a w 180 sesjach tematycznych uczestniczyło 1,2 tys. prelegentów.

Grupa PTWP może pochwalić się silną pozycją gotówkową. Stan środków pieniężnych na koniec I kwartału 2024 roku wynosił prawie 24 mln zł. Oznacza to, że PTWP posiada środki wystarczające na realizację projektów i celów rozwojowych, w tym planów akwizycji nowych podmiotów.

„Obecnie znajdujemy się w najlepszym momencie rozwojowym w naszej historii. Mamy rozbudowaną strukturę, bardzo kompetentny zespół i dopracowane produkty. Jesteśmy także po procesie istotnych zmian wewnętrznych. Jestem przekonany, że dzisiejszy debiut i obecność na Głównym Rynku GPW pomoże nam w dalszym rozwoju. Bardzo mocno wierzę w rynek kapitałowy i jego kluczową rolę w rozwoju zarówno gospodarki, jak i poszczególnych spółek” – dodał Wojciech Kuśpik.

Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wręczyła przedstawicielom debiutującej spółki dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującego giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment