imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Ikea. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław. Godziny otwarcia, jak dojechać

0007MQCXBE11114H-C411.jpg


Wielokrotnie sieć sklepów Ikea pokazywała nam, że nie boi się mieć własnego zdania na wywołujące wiele emocji tematy. Tak jest i tym razem w przypadku najnowszej decyzji sklepu, powodującej powstawanie ogromnych kolejek przed wejściami. Mowa oczywiście o sprawdzaniu certyfikatów covidowych. Ale o tym później.

W Polsce funkcjonuje 11 stacjonarnych sklepów Ikea. Nie mają one takich samych godzin działania. Dla przykładu sklep Ikea Bydgoszcz otwarty jest od godziny 10:00 do 21:00, natomiast Ikea Gdańsk działa już od godziny 9:00 i zamknięcie ma o godzinie 22:00. Te same godziny otwarcia i zamknięcia sklepu jak w Gdańsku obowiązują również w Jankach, Katowicach i Targówku.

Idąc śladami Ikea Bydgoszcz, w godzinach 10:00-21:00 dostaniemy się do sklepów w Lublinie, Łodzi oraz Szczecinie. Ostatnia grupa sklepów Ikea, które działają o innych porach, to Ikea Kraków, Ikea Poznań oraz Ikea Wrocław. Są one czynne od 9:00 do 21:00. Wszystkie wymienione sklepy Ikea działają od poniedziałku do soboty.

Dojazd do sklepu Ikea zależy wyłącznie od lokalizacji. Większość sklepów usytuowana jest na obrzeżach miast, lecz zawsze znajdują się w pobliżu drogi ekspresowej, trasy na autostradę oraz w sąsiedztwie innych punktów handlowych. Dzięki temu ostatniemu dojazd do sklepu nie wymaga od nas posiadania samochodu, a wystarczy komunikacja miejska. 

Ikea Poznań znajduje się przy ulicy Szwedzkiej 10 (Nowe Miasto), tuż obok centrum handlowego M1. Dojazd jest tam możliwy poprzez zjazd samochodem z A2 za Żernikami, drogą S11, a także dojeżdżając komunikacją miejską na przystanek “Szwedzka” (dojeżdżają tam 4 autobusy oraz 2 tramwaje).

W Lublinie Ikea posiada swój sklep w centrum handlowym SKENDE, znajdującym się na al. Spółdzielczości Pracy 86. Od strony miasta najlepiej dostać się samochodem, kierując się ku wsi Elizówka. Niezmotoryzowani dojadą tam komunikacją miejską, wysiadając na przystanku IKEA. 

Łódź posiada sklep Ikea zlokalizowany pod adresem Pabianicka 255. Usytuowany jest obok centrum handlowego Port Łódź. Dojechać tam można samochodem, kierując się obwodnicą Pabianic, bądź komunikacją miejską na przystanek Chocianowice IKEA.

Ikea Bydgoszcz zlokalizowana jest na ul. Skandynawskiej 1, w niedalekiej odległości od Auchan Bydgoszcz Fordon. Najłatwiejszy dojazd do sklepu możliwy jest własnym pojazdem. Kierujemy się drogą nr 80 (ul. Fordońska) i zjeżdżamy w ulicę Skandynawską. Niezmotoryzowani wysiadają z komunikacji miejskiej na przystanku Skandynawska – Ikea. 

Gdańsk posiada sklep Ikea umiejscowiony pod adresem Złota Karczma 26. Jadąc obwodnicą Trójmiasta, jesteśmy w stanie dostać się do parku handlowego Matarnia, gdzie znajduje się nasz cel. W przypadku komunikacji miejskiej kierujemy się autobusem nr 110 na przystanek Złota Karczma.

Katowice, stolica Śląska, posiada swój sklep Ikea na alei Roździeńskiego 95. Najlepszy dojazd jest tam możliwy drogą S86 z Sosnowca do Katowic. Najbliższa komunikacja miejska staje natomiast na przystanku Dąbrówka Mała Centrum Handlowe, z którego to mamy dostęp nie tylko do tego szwedzkiego sklepu meblowego. 

Drugi koniec Polski – Ikea Szczecin – sklep położony jest w okolicy Atrium Molo (ul. Białowieska 2). Samochodem zjeżdżamy z ul. Mieszka I w Białowieską (okolice Cmentarza Centralnego). Dojechać również możemy autobusami na przystanek Białowieska.

Dostać się do Ikea Kraków (Josepha Conrada 66) możemy, kierując się ku Galerii Bronowice. Z Krakowa samochodem najlepiej jest jechać drogą nr 79 w kierunku autostrady A4. Komunikacją miejską natomiast dojedziemy na przystanek Conrada, który znajduje się kilkaset metrów od wejścia do sklepu. 

We Wrocławiu Ikea (Czekoladowa 5) znajduje się obok Parku Handlowego Bielany. Własnym pojazdem dostaniemy się tam jadąc w kierunku węzła Wrocław Południe. Komunikacja miejska pozwala nam dojechać do sklepu wyłącznie autobusem linii 552, lecz jest również możliwość skorzystania z komunikacji podmiejskiej.

Ikea powstała z inicjatywy Ingvara Kamprada w 1953 roku w mieście Älmhult w Szwecji. Obecnie firma skupia się na “sprzedaży artykułów w bardzo przystępnych cenach, zachowując przy tym swoją jakość”. Największym producentem firmy jest Ikea Industry, która należy do grupy Inter Ikea.

W Polsce funkcjonuje kilka placówek, w których produkowane są meble z drewna i produktów drewnopochodnych specjalnie dla sklepów Ikea. Zakłady Ikea Industry znajdziemy w:

·         Goleniowie,

·         Lubawie,

·         Orli,

·         Resku,

·         Stalowej Woli,

·         Stepnicy,

·         Wielbarku,

·         Zbąszynku,

·         Babimoście.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021, limit klientów w placówkach handlowych to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Zasada ta, jak większość nakazów i zakazów, nie dotyczy osób zaszczepionych. W związku z zaistniałą sytuacją Ikea zaczęła weryfikować liczbę osób na sklepie oraz wprowadziła kontrolę przy wejściu. Do momentu osiągnięcia limitu do Ikei wpuszczani są wszyscy, bez weryfikacji paszportów covidowych.

Sytuacja zmienia się w momencie, gdy w sklepie będzie już zbyt dużo klientów. Przed wejściem następuje weryfikacja certyfikatów o wykonanych szczepieniach. Jeśli ktoś zgodzi się na okazanie dokumentu, zostaje wpuszczany poza limitem. W momencie, w którym klient nie przedstawi potwierdzenia (nie był szczepiony lub nie wziął certyfikatu ze sobą), zmuszony jest czekać w kolejce przed wejściem do momentu, aż w sklepie zmniejszy się liczba osób robiących zakupy.

Czytaj także:

Niezaszczepieni pracownicy Ikei z dużo niższą stawką

 Jakie meble podrożały po podniesieniu cen?

Zobacz video:


Source link

Leave a Comment