imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Idź na rekord. Wygraj z nadciśnieniem tętniczym

1_59.jpg


6 października 2022: próba ustanowienia Rekordu Guinnessa i Rekordu Polski w kategorii: NAJWIĘCEJ POMIARÓW CIŚNIENIA WYKONANYCH SAMODZIELNIE JEDNOCZEŚNIE.

6 października (czwartek) w Warszawie w klubie Stodoła (ul. Stefana Batorego 10) o godzinie 12:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno- edukacyjnej Servier dla Serca zostanie podjęta próba ustanowienia Rekordu Polski oraz Rekordu Guinnessa w kategorii NAJWIĘCEJ POMIARÓW CIŚNIENIA WYKONANYCH SAMODZIELNIE JEDNOCZEŚNIE. Każdy, kto ukończył 18 lat, może stać się uczestnikiem tego niecodziennego wyzwania. Niewymagana jest wcześniejsza rejestracja (wejście na miejsce wydarzenia od godziny 11:00).

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Gruszka, siatkarz, trener, rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w reprezentacji Polski, ambasador XIX edycji kampanii Servier dla Serca, który po raz kolejny zwraca uwagę na aspekt aktywności fizycznej podkreślając, że sport to nie tylko dobre samopoczucie i smukła sylwetka, ale przede wszystkim środek prewencyjny przed większością chorób – w tym przed nadciśnieniem tętniczym. Zachęca do wykonywania nawet tych najprostszych ćwiczeń, jak marsz czy spacery, bo naprawdę warto!

Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo – naczyniowego. Tego dnia, w godzinach 10:00-18:00, będzie możliwość skorzystania z następujących badań:

– pomiar ciśnienia tętniczego,
 
– pomiar stężenia cukru,

– pomiar cholesterolu (dobry, zły, trójglicerydy),

– pomiar wskaźnika BMI (masy ciała).

– W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostaje konsultacji kardiologicznej oraz badania EKG serca.

Szczegółowe informacje:

www.dbajoserce.pl

https://www.facebook.com/dbajoserce

www.facebook.com/events/473792291334740?ref=newsfeed

Źródło informacji: Servier Polska


Source link

Leave a Comment