imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Hoymiles uruchamia S-Miles Cloud – nową, wydajną platformę monitorowania elektrowni słonecznej w czasie rzeczywistym, obsługiwaną przez aplikację mobilną i przeglądarkę

1-1_0.jpg


PR Newswire/Hoymiles Power Electronics Inc.

HANGZHOU, Chiny, 15 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ — Spółka Hoymiles Power Electronics Inc. („Hoymiles”), czołowy producent mikroinwerterów, zaprezentowała w ostatnim czasie najnowszą platformę S-Miles Cloud przeznaczoną do wizualnego monitorowania w czasie rzeczywistym urządzeń przetwarzających energię promieniowania słonecznego. Z platformą S-Miles Cloud można połączyć kluczowe urządzenia działające w terenie. Dzięki zastosowaniu bazujących na internecie rzeczy (IoT) urządzeń gromadzących dane platforma pozwala monitorować wydajność instalacji, uzyskiwać aktualne informacje dotyczące stanu poszczególnych modułów i zgłaszać wszelkie usterki.

„Nowa, ulepszona wersja platformy monitorującej wpisuje się w realizowaną przez Hoymiles misję dostarczania >>inteligentniejszej<< energii elektrycznej, zwiększania mocy przetwarzania danych w chmurze i wydłużania czasu odpowiedzi danych z bram sieciowych stanowiących część architektury przetwarzania brzegowego (edge computing). Szeroki zakres funkcjonalności inteligentnego monitorowania, operacyjnych i konserwacyjnych sprawia, że możemy zapewnić klientom więcej korzyści, na czym skupiamy się najbardziej” – powiedział Zhao Yi, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Ośrodka Badań i Rozwoju Hoymiles.

Obsługiwana przez aplikację mobilną i przeglądarkę platforma S-Miles Cloud stanowi wydajny i łatwy w użyciu portal stworzony na potrzeby skutecznego monitorowania i konserwacji elektrowni słonecznych. Łatwy proces instalacji pozwala na szybkie i proste zintegrowanie platformy z istniejącą instalacją. W zaktualizowanej wersji platformy zastosowano przejrzysty i prosty interfejs tablicy wskaźników. Opracowano go z myślą o użytkownikach końcowych w celu zapewnienia większej czytelności danych wizualnych i dodatkowych opcji bardziej szczegółowej analizy. Nowa wersja platformy obejmuje również funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym postępów w instalacji aktualizacji sprzętowych za pomocą paska postępu oraz szczegółowych komunikatów dotyczących zaistniałych błędów.

Dostarczenie użytkownikowi końcowemu danych w bardziej przejrzystej formie było możliwe dzięki zastosowaniu zoptymalizowanej struktury technicznej służącej gromadzeniu, analizie i dystrybucji danych. Nowa wersja platformy S-Miles Cloud umożliwia zsynchronizowaną analizę danych, a dzięki oparciu aplikacji na chmurze obliczeniowej przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu równoległej architektury obliczeniowej, która zapewnia optymalną pracę wszystkich procesorów w obrębie klastra i współpracuje z otwartym interfejsem programowania aplikacji, co z kolei umożliwia komunikację pomiędzy różnymi platformami, wymianę danych i zdalną obsługę za pomocą gniazda TCP. Platforma jest również kompatybilna z najnowszymi i najbardziej zaawansowanym urządzeniami w ofercie Hoymiles, takimi jak moduły DTU-Pro, DTU-Lite czy najnowsze mikroinwertery w wersji Sub-1G.

Dzięki standaryzacji danych w obrębie całej elektrowni operatorzy mogą na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje dotyczące działań realizowanych na miejscu, co pozwala na optymalizację poziomu produkcji energii. Nowa platforma S-Miles Cloud nie tylko dostarcza dokładne i terminowe raporty na temat stanu instalacji, ale także uwzględnia nowe wskaźniki energii wejściowej i wyjściowej instalacji solarnej, zapewniając dokładniejszy ogląd stanu wytwarzania energii.

O Hoymiles

Założona w 2012 r. spółka Hoymiles jest wiodącym producentem mikroinwerterów, tworzącym rozwiązania z zakresu MLPE (energoelektroniki modułowej) dla inwestorów i użytkowników instalacji solarnych. Mikroinwertery Hoymiles (modele: 4 w 1 i 2 w 1) wyróżnia technologia zapewniająca najwyższą na świecie wydajność ważoną CEC, dzięki czemu od trzech lat znajdują się one na szczycie ogólnoświatowego rankingu najbardziej wydajnych mikroinwerterów prowadzonego przez CSA Group. Obecnie mikroinwertery Hoymiles montuje się w komercyjnych i domowych instalacjach dachowych w różnych krajach i regionach świata, w tym w Ameryce, Europie i Azji.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1393467/S_miles_Cloud.jpg

Źródło: Hoymiles Power Electronics Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment