imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Holandia. Darmowe zwiedzanie Rijksmuseum w Amsterdamie po okazaniu klucza do zapięcia roweru

7c2ouckn7zobr6bsrn1mq1x6tvh3v8u7.jpg


Mieszkańcy Amsterdamu będą mogli od poniedziałku przez tydzień bezpłatnie zwiedzać słynne Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) po okazaniu klucza do zapięcia roweru. W ramach promocji muzeum zaprasza amsterdamczyków do obejrzenia odrestaurowanej “Straży Nocnej” Rembrandta.

Aby bezpłatnie zwiedzić muzeum trzeba pokazać klucz od zapięcia jednośladu lub też zarejestrować się na stronie internetowej placówki.

 

Rijksmuseum to jedno z najważniejszych muzeów w Niderlandach. Ogromny budynek dominuje na Museumplein w Amsterdamie, gdzie znajdują się także Muzeum van Gogha oraz muzeum sztuki nowoczesnej Stedelijk.

Rijksmuseum z darmowym wstępem

Muzeum Narodowe oferuje przegląd holenderskiej sztuki, w tym dzieła XVII-wiecznych holenderskich mistrzów, takich jak Rembrandt, Vermeer i Hals.

 

Jedną z głównych atrakcji Rijksmuseum jest możliwość zobaczenia odrestaurowanej „De Nachtwacht”. Dzieło Rembrandta w przeszłości straciło cztery fragmenty, które teraz zostały uzupełnione. Rekonstrukcja odbyła się przy pomocy sztucznej inteligencji.

 

ZOBACZ: Amsterdam: zniszczono wystawę zdjęć par homoseksualnych. “Homofobia w stolicy to nic nowego”

 

“Straż Nocna” pochodzi z Amsterdamu, dlatego teraz każdy mieszkaniec tego miasta może je zobaczyć – zachęca muzeum na swojej stronie internetowej.

 

Muzeum organizuje także wycieczki rowerowe po ważnych miejscach w Amsterdamie, które są związane ze sztuką prezentowaną w muzeum. Na trasie zwiedzający spotkają ekspertów, którzy opowiedzą o tych miejscach.


pdb/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment