imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Holandia: Ciężarówka wjechała w tłum. Prawdopodobna przyczyna

000FZRXQMQW9LBOH-C429.jpg


Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem kilka kilometrów na południe od Nieuw-Beijerland, na skrzyżowaniu między Zuidzijdsedijk i Langeweg.

Ciężarówka na hiszpańskich numerach rejestracyjnych w pewnym momencie zjechała z grobli w tłum grillujących osób – czytamy w komunikacie policji. Media informowały w sobotę o dwóch ofiarach, jednak z policyjnego raportu wynika, że zginęło sześć osób, a siedem zostało rannych, w tym jedna poważnie.

“Czuliśmy się jak w filmie, wszyscy byli przerażeni, gdy widzieliśmy, co się dzieje” – powiedziała portalowi Rijnmond świadek zdarzenia Rebecca van Wijgerden. Jak dodała, “te obrazy zostaną w naszej pamięci na zawsze”.

46-letni Hiszpan, który kierował pojazdem, nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu i aresztowany. Media informują, że był trzeźwy.

Reporterzy dziennika “De Telegraaf” ustalili, że ciężarówka wypadła z drogi, ponieważ próbowała ominąć inny pojazd. Nie sprecyzowano, czy chodziło o manewr wyprzedzania, czy też kierowca chciał uniknąć zderzenia. Jest to obecnie przedmiotem śledztwa.
Source link

Leave a Comment