imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Hiszpania. Celowo zakażał koronawirusem. Został aresztowany

000B0DKFL60HFQH5-C411.jpg


Hiszpańska policja aresztowała mężczyznę, który celowo zakażał koronawirusem swoich kolegów z pracy. Wskutek jego działania zainfekowane zostały co najmniej 22 osoby. Ich stan służby medyczne oceniają jako stosunkowo dobry.

Jak podała w sobotnim komunikacie krajowa policja (Policia Nacional), 40-letni mieszkaniec miasta Manacor na Majorce został zatrzymany w piątek. Kilka dni wcześniej pojawił się w pracy z zamiarem zakażenia kolegów.

Według policyjnego raportu mężczyzna pojawił się w miejscu pracy z silnymi objawami COVID-19, m.in. z 40-stopniową gorączką i kaszlem. Deklarował, że “dziś pozakaża wszystkich koronawirusem”.

Część zakażonych przez mieszkańca Majorki pacjentów stanowią osoby, które przebywały wraz z nim na siłowni. Tam również zainfekowany miał mówić, że chce pozakażać inne osoby.

Zarówno w miejscu pracy, jak i podczas wykonywania ćwiczeń mężczyzna nie przestrzegał dystansu społecznego i wielokrotnie zdejmował z twarzy maseczkę ochronną.

W sobotę sąd na Majorce nakazał warunkowe wypuszczenie chorego na COVID-19 z aresztu. Mężczyźnie, który został objęty przymusową kwarantanną, postawiono zarzut świadomego działania na szkodę zdrowia publicznego.


Source link

Leave a Comment