imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Hisense pierwszą na świecie marką telewizorów, która uzyskała przyznawany przez TÜV Rheinland certyfikat ochrony danych w fazie projektowania zgodnie z normą ETSI EN 303 645

T_V_Rheinland_Issues_Privacy_Design_Certificate_Hisense.jpg


QINGDAO, Chiny, 5 lipca 2021 r. /PRNewswire/ – W dniu 25 czerwca 2021 r. jednostka certyfikująca TÜV Rheinland Greater China (TÜV Rheinland) przyznała certyfikat na podstawie normy ETSI EN 303 645 w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w produktach działających w internecie rzeczy dla platformy telewizorów smart TV VIDAA 72671 firmy Hisense Visual Technology Co., Ltd. Tym samym Hisense jest pierwszą na świecie marką telewizorów, która uzyskała taki certyfikat. W ceremonii podpisania umowy o współpracy strategicznej wzięli udział m.in. dr Chen Weikang, Vice-President Business Stream Industrial Services & Cybersecurity w TÜV Rheinland Greater China i Senior Engineer; Zhao Bin, General Manager w TÜV Rheinland Greater China Industrial Services & Cybersecurity; Yu Zhitao, Vice-President w Hisense Group Holdings Co., Ltd. oraz Liu Yong, Assistant Vice President Hisense International.

„TÜV Rheinland i Hisense od zawsze prowadzą nieformalną współpracę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Przyznanie pierwszego na świecie certyfikatu TÜV Rheinland ETSI EN 303 645 dla marki telewizorów pokazuje nieustające działania obu stron na rzecz dokonywania przełomów technologicznych i podnoszenia standardów jakości” – powiedział dr Chen.

W czerwcu 2020 r. Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), we współpracy z producentami, środowiskiem naukowym i rządami państw, oficjalnie opublikował nową normę ETSI EN 303 645, która reguluje podstawowe wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa dla produktów użytkowych działających w internecie rzeczy, w tym ochrony danych użytkowników, zapobiegania atakom na sieci itp. Norma ETSI EN 303 645 opisuje praktyczną metodę dokonywania oceny bezpieczeństwa, aby ograniczyć cyberprzestępcom możliwość sterowania urządzeniami podłączonymi do globalnych sieci, przeprowadzania ataków DDoS, kopania kryptowalut lub podglądania użytkowników. Pozwala ona również ograniczyć ryzyko wycieku danych osobowych. Na podstawie normy oceniane są dwa aspekty bezpieczeństwa produktów: przepisy w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, z naciskiem na środki kontroli technicznej i działania organizacyjne mające na celu przeciwdziałanie lukom w cyberbezpieczeństwie i podejmowanie działań zaradczych w przypadku ataków na sieci wykorzystujących braki w zabezpieczeniach.

Przed wystawieniem omawianego certyfikatu jednostka certyfikująca TÜV Rheinland oceniła, w jakim stopniu produkt Hisense spełnia wymogi normy ETSI EN 303 645 w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Ponadto dokonała ona obszernej oceny produktu z wykorzystaniem kompleksowego audytu projektu i weryfikacji bezpieczeństwa. Rynek europejski zawsze stanowił kluczowy element strategii globalizacji Hisense. Jako oficjalny sponsor EURO 2016 i EURO 2020 Hisense rozumie potrzeby rynku i konsumentów w Europie, konsekwentnie dążąc do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa produktów i ochrony danych na rynku europejskim poprzez prowadzenie badań i rozwoju w zakresie technologii, wdrażania strategii lokalizacyjnych i sponsorowania najpopularniejszego wydarzenia sportowego na Starym Kontynencie. Jako czołowa marka telewizorów na świcie Hisense zamierza koncentrować się na badaniach i rozwoju, przykładać wagę do ochrony danych i docelowo stać się najbardziej godną zaufania marką na świecie.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1556528/T_V_Rheinland_Issues_Privacy_Design_Certificate_Hisense.jpg  

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1556527/Hisense_T_V_Rheinland_signed_a_strategic_cooperation_agreement.jpg

Źródło: Hisense

KONTAKT:

Lori Luo (Ogilvy PR Team)

tel. +86-135-1278-4739

e-mail: [email protected] / [email protected]

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment