imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Herbut, Nykiel, Cugowski, Kukulska… Artyści śpiewają “Co mi Panie dasz”

gfh4dqypefm7mf6h89t81afnhxeuz4ew.png


“Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu…” – napisał Adam Sztaba. Kompozytor zaprosił artystów do wspólnego wykonania piosenki “Co mi Panie dasz”. Wśród muzyków znaleźli się m.in.: Natalia Nykiel, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Natalia Kukulska, Olga Szomańska oraz Patrycja Markowska.

Ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią Covid-19, piosenkarki i wokaliści byli zmuszeni, do wykonania słynnego utworu zespołu Bajm, w warunkach domowej izolacji.

 

“W 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd – młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna” – podkreślił Adam Sztaba.

 

Zaśpiewało kilkanaście gwiazd

 

Kompozytor podziękował Leszkowi Kamińskiemu (za miks dźwięku), Jackowi Kościuszko (za montaż video) oraz wszystkim gwiazdom, które wzięły udział w jego projekcie. W nowej wersji legendarnego hitu zespołu Bajm zaśpiewali: Natalia Nykiel, Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Patrycja Markowska, Kasia Moś, Kuba Badach, Ewa Farna, Damian Ukeje, Dorota Miśkiewicz, CLEO, Kasia Wilk, Andrzej Piaseczny, Ania Karwan oraz Sebastian Karpiel.

 

ZOBACZ: Andrea Bocelli w pustej katedrze. “Kto śpiewa, modli się dwa razy”

 

Prezentując utwór na swoim profilu, Adam Sztaba podziękował także: “żonie za pomysły i za to, że jest. Beacie Kozidrak za ponadczasowy utwór, oraz wszystkim 732 instrumentalistom za poświęcony czas, rzetelność i uśmiechy po nagraniu”.

 

 

“Wspaniała pamiątka po tych trudnych czasach”

 

“Adam Sztaba i cała znakomita reszta, każda struna, każdy smyczek. To jest doskonałe!”- napisała jedna z osób komentujących post.

 

“I w ten oto sposób czas zatrzymał się na 3 minuty 45 sekund. Niezwykłe! Ekscytujące! Pod każdym względem” – dodała kolejna.

 

“Wciskając przycisk »play« kompletnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, co mnie czeka. Ile w tym jest emocji!!! Na ustach mam uśmiech, na rękach gęsią skórkę, w oczach łzy. Wspaniałe! Dziękuje za to przeżycie” – zaznaczyła z kolei inna kobieta.

 

“Wielkie brawa dla wszystkich artystów, którzy wzięli udział w tym koncercie, który będzie pewnie wspaniałą pamiątką po tych trudnych czasach” – zaznaczono natomiast w komentarzu pod nagraniem z aranżacją Sztaby zamieszczonym na YouTube.

ms/ac/ polsatnews.pl


Source link

Leave a Comment