imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Health On Cloud rozszerza swój ogólnoświatowy zasięg dzięki innowacyjnej platformie medycznej w metawersum

Metaverse_medical_consultation_platform__CURISALL.jpg


SEUL, Korea Południowa, 28 grudnia 2023 /PRNewswire/ — Health On Cloud, innowator w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań medycznych, z przyjemnością informuje o rozszerzeniu ogólnoświatowego zasięgu swojej rewolucyjnej platformy konsultacji medycznych CURISALL, w połączeniu z platformą edukacji medycznej MEDTIS. W 2024 roku zasięgiem mają zostać objęte Kazachstan, Kolumbia i kilka innych krajów Ameryki Łacińskiej. Jest to strategiczne posunięcie firmy, które podkreśla jej zaangażowanie w wykorzystanie technologii metawersum do świadczenia zdalnych usług medycznych i edukacyjnych.

Mike Dowding, dyrektor ds. innowacji w Health On Cloud, entuzjastycznie wypowiedział się na temat inicjatywy:

„Wykorzystanie technologii metawersum do świadczenia zdalnych usług medycznych i edukacyjnych ma ogromny potencjał, szczególnie w społecznościach wiejskich w rozwijających się krajach o ograniczonym dostępie do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej”.

Health On Cloud skupia się na wdrażaniu koncepcji globalnie połączonego Wirtualnego Szpitala Uniwersyteckiego, na który składają się platformy: (i) META-VERSITY i (ii) CLOUD HOSPITAL. Zgodnie z wizją WHO Health On Cloud wnosi wkład w kształtowanie świata, w którym usługi opieki zdrowotnej będą dostępne dla każdego.

Aby osiągnąć ten cel, Health On Cloud wykorzystuje swoje technologie do wprowadzania najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowej opieki zdrowotnej w wielu krajach, w szczególności w Kolumbii. Firma zamierza kolejno wprowadzać CLOUD HOSPITAL i META-VERSITY w Kolumbii w ramach wspólnego studium wykonalności obejmującego czołowe lokalne placówki medyczne i globalnych partnerów branżowych. Celem jest zapewnienie zdrowia mieszkańcom kraju i zwiększenie możliwości systemu opieki zdrowotnej, a tym samym przyczynienie się do budowania dobrobytu kraju w perspektywie długofalowej. Ponadto, gromadząc dane medyczne poprzez zdalne konsultacje, Health On Cloud zamierza wnosić wkład w bieżące postępy w obszarze technologii medycznych.

Studium to ma na celu wyjście poza Kolumbię i rozszerzenie zasięgu kolejno o sąsiednie kraje. Cyfrowe rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej mają być wprowadzone w innych krajach Ameryki Łacińskiej, które są stosunkowo ograniczone pod względem geograficznym przez dżunglę amazońską.

Ponadto Health On Cloud rozszerzy swój zasięg oddziaływania za pośrednictwem opartej na chmurze obliczeniowej platformy edukacyjnej MEDTIS, która oferuje specjalistyczne kursy z zakresu onkologii, kardiologii i neuronauki. Wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości, platforma zapewnia również szkolenia medyczne w wirtualnej rzeczywistości dla pracowników służby zdrowia.

Inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku budowania świata, w którym podstawowe usługi medyczne będą dostępne dla każdego. Health On Cloud dąży do przeprowadzenia pionierskiej integracji metawersum i opieki zdrowotnej na skalę międzynarodową, aby zapewnić osobom na całym świecie możliwość uzyskania najwyższej jakości leczenia u czołowych specjalistów.

Aby przyspieszyć realizację inicjatywy, dr Sanghoon Jheon, prezes Azjatyckiego Towarzystwa Chirurgii Sercowo-Naczyniowej i Klatki Piersiowej, założył stowarzyszenie Smart Hospital Alliance (SHA), którego celem jest zwiększenie globalnej dostępności usług medycznych, edukacji, bezpieczeństwa pacjentów i satysfakcji klientów poprzez wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz metawersum. Ważnymi członkami stowarzyszenia są Seulska Grupa Narodowych Szpitali Uniwersyteckich (ang. Seoul National University Hospital Group) i Centrum Medyczne Asan z Korei Południowej, a także główne instytucje z Wielkiej Brytanii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych, takie jak Manchester University NHS Foundation Trust. Jako kluczowy członek SHA, firma Health On Cloud jest zaangażowana we wspieranie rozwoju opieki zdrowotnej poprzez technologię i międzynarodowe partnerstwa.

„Poza zdalnymi konsultacjami, spersonalizowanymi poradami medycznymi i innowacyjnymi inicjatywami edukacyjnymi, Health On Cloud zależy na wspieraniu przełomowych projektów w centrach symulacyjnych, rozwój badań w zakresie genomiki chorób tropikalnych i pionierskie metody wczesnego wykrywania nowotworów. Podkreśla to nasze zaangażowanie w dążeniach do zdrowszego i bardziej połączonego świata” – podsumował Tim Jheon.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2308010/Metaverse_medical_consultation_platform__CURISALL.jpg

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2308011/Health_On_Cloud_Expands_Global_Presence_with_Innovative_Metaverse_Medical_Platform.jpg

Źródło: Health On Cloud

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment