imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

HBO nakręci serial o szczepionce na koronawirusa

hu1co1vi4q95bfjgw214fa3wj53agbyf.jpg


HBO wraz ze zdobywcą Oscara Adamem McKayem stworzy fabularyzowany serial o wyścigu korporacji szukających szczepionki na koronawirusa. Produkcja będzie adaptacją książki “The First Shot” Brendana Borella i – jak przekonują twórcy – “skupi się na postawach firm i osób, gotowych położyć swoje życie na szali”.

Książka Borrella – dziennikarza piszącego m.in. dla Wired, National Geographic i Science Magazine – to literatura faktu i nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery. Z jej opisu wynika, że twórca przedstawia w niej sylwetki osób “ryzykujących wszystko, by ocalić ludzkie życie”, a także ujawnia wyzwania, jakie przy produkcji leku stawiają przed naukowcami polityka, dostępność i wymogi bezpieczeństwa.

 

Projekt nie ma tytułu

 

Serial powstaje we współpracy z założoną przez McKaya firmą Hyperobject Industries, która ma z HBO podpisany 5-letni kontrakt. Oprócz nagrodzonego Oscarem scenarzysty i reżysera (najlepszy scenariusz adaptowany w 2016 r. za film “Big Short”).

 

ZOBACZ: Oscary. Kiedy dowiemy się, który polski film powalczy o nagrodę?

 

Producentami wykonawczymi będą również Borrell i Todd Schulman, odpowiedzialny za projekty Sachy Baron Coehna (m.in. “Borata”, “Dyktatora” oraz “Who Is America?”).

 

Najnowszy projekt na razie nie ma tytułu. Nie wiadomo też, kiedy można spodziewać się jego premiery.

 

Epstein, Magic i “Parasite”

 

Serial o szczepionce na Covid-19 nie jest jedyną produkcją, która powstaje w wyniku współpracy HBO i McKaya. Reżyser ma również czuwać m.in. nad serialem o Jeffreyu Epsteinie – finansiście skazanym za przestępstwa seksualne, a także nad produkcją “Showtime” opowiadającą o drużynie koszykarskiej Los Angeles Lakers, którą w latach 80-tych ubiegłego wieku prowadził Magic Johnson.

 

ZOBACZ: Hojni celebryci. Metallica, reżyser “Parasite” i Ryan Reynolds w starciu z koronawirusem

 

Projektem, który wzbudza najwięcej kontrowersji i skupia uwagę mediów, jest jednak remake koreańskiego filmu “Parasite”. Obraz Bonga Joon-ho został w tym roku nagrodzony czterema Oscarami (w tym dla najlepszego filmu). Wspólnie z twórcą pierwowzoru, McKay ma zamienić azjatycki film w amerykański serial.

bas/hlk/ nbcnews.com, deadline.com, polsatnews.pl


Source link

Leave a Comment