imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gwałtowne ulewy i burze nad Polską. Trwa usuwanie skutków nawałnic

44z1a2ywh1h18z5vi4rotdojuor3caww.jpg


Zdj. ilustracyjne/Trwa usuwanie skutków gwałtownych ulew


W sobotę przez Polskę przetoczyły się nawałnice. Deszczowo i burzowo było na zachodzie i w centrum kraju. Przez Płock przeszła po południu nawałnica. Straż pożarna z miasta otrzymała przeszło 100 wezwań do interwencji. Trwa usuwanie skutków.

W sobotę w wielu częściach Polski wystąpiły gwałtowne burze z ulewami. W niektórych regionach pojawił się także grad. W związku z zagrożeniem wysłano alert RCB do mieszkańców większości województw w Polsce.

 

Intensywne opady i burze pojawiły się w województwie łódzkim, wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim oraz mazowieckim i pomorskim.

 

Po południu nad Płockiem przeszła ulewa, w wyniku której zalane zostały piwnice, ulice i samochody. Straż pożarna otrzymała 120 wezwań w związku z wichurami i deszczami.

 

W mediach społecznościowych na profilu Sieci Obserwatorów Burz zamieszczono zdjęcia i nagrania nawałnicy, która przeszła nad miastem. 

 

 

Służby zajmowały się usuwaniem konarów i wypompowywaniem wody z zalanych posesji.

 

 

W miejscowości Żerczyce w województwie podlaskim zaobserwowano chmurę szelfową, zwaną też wałem szkwałowym.

 

 

 

Ulewy i burze nad Polską.  Trwa usuwanie skutków 

W okolicach południa nad Małopolską pojawił się front burzowy. Zaobserwowano opady gradu. Niespokojnie było także w centrum kraju.

 

Potężna nawałnica przeszła po godz. 10 nad Błaszkami w województwie łódzkim. Złamanie pogody trwało około 40 minut, a jego skutkiem jest zalane miasto i okoliczne miejscowości.

 

ZOBACZ: Pogoda na weekend 1-2.06: Ciepło, burzowo i deszczowo. Zobacz, gdzie warunki będą najlepsze

 

– W Błaszkach działa 10 zastępów straży pożarnej OSP i PSP. Woda pojawiła się w piwnicach budynków gospodarczych i mieszkalnych – powiedział polsatnews.pl st. kpt. mgr Marcin Zwierzak z KP PSP w Sieradzu. 

 

Największe zalania można było zaobserwować na starym mieście i miejscowym stadionie. W Sulejowie, innej miejscowości województwa łódzkiego, deszcz zamienił drogę gruntową w rwący potok. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment