imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gujana. 19 osób zginęło w pożarze internatu. Budynek podpaliła uczennica, której zabrano telefon

3qu6nxf3zmhd6aqfc7et3osqi5jippkh.jpg


19 osób zginęło, a kilka zostało rannych w pożarze internatu szkolnego w mieście Mahdia (Gujana). Władze poinformowały, że ogień został zaprószony. Przyznać się do tego miała jedna z uczennic. Dziewczyna zrobiła to, bo wcześniej skonfiskowano jej telefon komórkowy.

W środę władze Gujany podały, że pożar został wywołany przez uczennicę, która była wściekła, że skonfiskowano jej telefon komórkowy. Nastoletnia podejrzana przebywa obecnie w szpitalu z oparzeniami i  – jak podają media – przyznała się do podpalenia.

Gujana. Pożar internatu

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w mieście Mahdia (Gujana) w szkolnym internacie. Ustalono, że ogień pojawił się w łazience i ostatecznie objął cały częściowo drewniany budynek. 

 

 

ZOBACZ: Bohaterski ksiądz. Ugasił pożar na plebanii i uratował pielgrzymów

 

Internat był zamknięty, a jego administratorka – która straciła w pożarze swojego pięcioletniego syna – w panice nie była w stanie znaleźć kluczy do drzwi. Strażacy, by pomóc uwięzionym w środku uczniom, przebijali nawet ściany.

 

Akcję gaszenia pożaru utrudniały dodatkowo złe warunki pogodowe.   

Kilkanaście ofiar

Podczas pożaru w budynku przebywało 57 osób. 19 z nich zginęło, a kilka zostało poszkodowanych i z oparzeniami trafili do szpitala. 

 

Lokalne media podały, że pożar był tak poważny, że do zidentyfikowania niektórych ofiar potrzebne były testy DNA. 

pgo/dk/ Polsatnews.pl/AFP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment