imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Gubernator Tennessee przyjmie niezaszczepionych policjantów

police-3274553_960_720.jpg


Są miejsca na świecie, gdzie szaleństwo wokół trwającej epidemii nie jest tak mocno odczuwalne. Przykładem może być choćby stan Tennessee, którego gubernator idzie pod prąd panującej narracji i zapowiedział, że będzie zatrudniał policjantów, którzy za brak szczepienia na covid stracili lub stracą pracę w innych stanach. Jest to zatem zupełnie odwrotna polityka względem tej promowanej w większości krajów świata.

Podczas gdy w wielu stanach USA, zwłaszcza tych zdominowanych przez lewicową partie demokratyczną, nagminnie odmawia się pracy a nawet zwalnia funkcjonariuszy, którzy dotąd nie przyjęli preparatu na covid i nie zamierzają tego robić, to polityka kilku w południowych stanach „republikańskich” idzie w zupełnie innym kierunku.

Wolnościowy stan Tennessee

Przykładem takiej wolnościowej polityki jest nie tylko Teksas, ale i Tennessee. Tamtejszy gubernator wyciągnął właśnie rękę do tych funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy za swoją nieugiętą postawę zapłacili cenę w postaci zwolnienia bądź dyskryminacji. Zapowiedział zwolnionym przez brak szczepienia i tym, którzy zdecydują się zmienić miejsce zamieszkania i przeprowadzić właśnie do tego stanu, uproszczoną ścieżkę do zatrudnienia w tamtejszych służbach policyjnych.

Oferta dla policjantów z północy

Gubernator Bill Lee zamierza w pierwszej kolejności zatrudniać nieszczepionych mundurowych w lokalnej drogówce. O planach polityka informuje agencja informacyjna, Prensa Latina. Najwyższy urzędnik stanowy opublikował nagranie zachęcające do przybycia funkcjonariuszy z zewnątrz. Zachęca przedstawiając swoją ekipę jako jedną z najbardziej profesjonalnych w całym USA i zapowiada, że miejscowa władza nie będzie stać między zwykłym obywatelem a lekarzem.

Oferta ta kierowana jest w pierwszej kolejności do funkcjonariuszy z północnych demokratycznych stanów. Gubernator złożył zapewnienie, że władza pokryje nawet koszty związane z relokacją i przeprowadzką policjantów i ich rodzin. W tym celu na stronach lokalnej administracji stanowej pojawiła się nawet możliwość złożenia wniosku on-line.

Kończąc wystąpienie na nagraniu Lee podaje też inne argumenty przemawiające za przeprowadzką do Tennessee jak piękne krajobrazy, relatywnie niskie koszty utrzymania, całkowity brak podatku dochodowego oraz pełne wsparcie jeśli chodzi o egzekwowania prawa. Gubernator zapewnił w wystąpieniu, że będzie robił wszystko w celu zapewnienia gwarantowanych konstytucyjnie wolności.


Source link

Leave a Comment