imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Granica z Białorusią. Minister Mariusz Kamiński ograniczył ruch na przejściu Kukuryki-Kozłowicze

qgm8cz1gcb453gfdwtsb7jjc7sdm45aj.jpg


Polska zamyka przejście graniczne Kukuryki-Kozłowicze.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze. Decyzja zacznie obowiązywać we wtorek o godz. 19.

“Minister Mariusz Kamiński podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze” – poinformował resort w poniedziałek popołudniu. 

 

“W związku z wprowadzonymi przez białoruskie władze ograniczeniami wobec polskich przewoźników dotyczącymi możliwości przekroczenia granicy na białorusko-litewskich oraz białorusko-łotewskich przejściach granicznych, minister Mariusz Kamiński podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze. Ograniczenie nie dotyczy ruchu osobowego na przejściu granicznym w Terespolu” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa. 

 

ZOBACZ: Białoruś wprowadziła ograniczenia dla polskich kierowców. Tylko jedno przejście graniczne działa

 

Zawieszenie zacznie obowiązywać we wtorek 21 lutego od godz. 19. Ministerstwo zaznacza, że ograniczenia zostaną zniesione w momencie odwołania decyzji białoruskich władz wobec polskich przewoźników. 

Ostrzeżenie Kamińskiego

Decyzja podjęta w poniedziałek jest konsekwencją działań Mińska, który zastosował restrykcje wobec polskich przewoźników. 

 

Już w piątek Kamiński ostrzegał, że w przypadku zastosowania przez białoruski reżim ograniczeń wobec Polaków, odpowiedź Warszawy będzie identyczna. 

 

ap/map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment