imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Grand Slam w judo: Sześcioro Polaków wystąpi w Jekaterynburgu

pex4iznxkbvckm4orv4uj6ozggsvsp53.jpg


Sześcioro polskich judoków wystąpi w dniach 15-17 marca w turnieju najwyższej rangi – Grand Slam w Jekaterynburgu, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich.

W Rosji rywalizować będą: Agata Perenc (52 kg, Polonia Rybnik), Arleta Podolak (57 kg, Gwardia Warszawa), Agata Ozdoba-Błach (63 kg, AZS AWF Wrocław), Karolina Tałach (63 kg, Wybrzeże Gdańsk), Daria Pogorzelec (70 kg, Wybrzeże Gdańsk) i Piotr Kuczera (90 kg, Kejza Team Rybnik).

 

W ostatnich dniach polscy judocy z powodzeniem startowali w imprezach zagranicznych: w Grand Prix w marokańskim Marrakeszu drugie miejsce zajęła Anna Borowska (57 kg), trzecie Damian Szwarnowiecki (81 kg) i piąte Tomasz Szczepaniak (90 kg). W Pucharze Świata w Limie druga była Urszula Hofman (70 kg), ale w jej kategorii wystąpiły tylko trzy judoczki. Większa obsada ma być w imprezach tego cyklu w Argentynie i Chile.

 

Najwięcej punktów do zdobycia będzie w Jekaterynburgu – za wywalczenie pierwszej lokaty 1000, za drugą 700, za trzecią 500 itd. Dla porównania, zwycięstwo w GP czy mistrzostwach Europy to 700 pkt, a w PŚ 100. Wygrana w mistrzostwach świata gwarantuje 2000 pkt.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment