imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Goya Europa ma przekazać obywatelom Ukrainy dziesiątki tysięcy kilogramów żywności

Goya_Europa.jpg


PR Newswire/Goya Foods, Inc.

JERSEY CITY, N.J., 1 marca 2022 r. /PRNewswire/ — W odpowiedzi na międzynarodowy apel o udzielenie pilnej pomocy w formie żywności, paliwa i leków Goya Europa, europejski oddział Goya Foods Inc., przekaże obywatelom Ukrainy dziesiątki tysięcy kilogramów żywności. Dzięki placówkom i dystrybutorom firmy Goya rozlokowanym w całej Europie Goya jest w stanie udzielić pomocy humanitarnej i szybko zorganizować wysyłkę produktów na Ukrainę i do Polski, gdzie szuka schronienia wielu uchodźców.

„Goya, a zwłaszcza globalna inicjatywa Goya Gives, była zawsze obecna na pierwszej linii frontu działań pomocowych organizowanych w odpowiedzi na katastrofy naturalne i humanitarne, a ten atak to wydarzenie na skalę historyczną, zbrodnia przeciwko niewinnej ludności cywilnej, dlatego nie możemy siedzieć z założonymi rękami i nie robić nic – powiedział Bob Unanue, prezes i dyrektor generalny Goya Foods|Goya Europa. – Mamy to szczęście, że jesteśmy blisko i możemy odpowiedzieć na apel o pomoc. Modlimy się i z miłością myślimy o obywatelach Ukrainy oraz wszystkich tych, którzy narażają życie, aby pomóc osobom w potrzebie”.

„Strategiczne położenie Goya Europa pozwala nam na natychmiastowe zorganizowanie pomocy. Podjęliśmy już działania logistyczne związane z wysyłką żywności poprzez naszych dystrybutorów w Polsce i na Ukrainie” – powiedział William Unanue, dyrektor generalny Goya Europa.

W ramach inicjatywy Goya Gives Goya przekazała ponad 2 miliony kilogramów żywności w czasie pandemii, ponad 450 tysięcy kilogramów żywności obywatelom Puerto Rico dotkniętych skutkami Huraganu Maria, ponad 180 tysięcy kilogramów żywności głodującym w Wenezueli w czasie puczu państwowego i ponad 450 tysięcy kilogramów po trzęsieniu ziemi na Haiti, a także obywatelom USA, którzy ucierpieli wskutek Huraganu Sandy, Isaac, Harvey, Irene i Ida.

Więcej informacji na temat inicjatywy Goya Gives można znaleźć na stronie www.goya.com.

Goya Foods

Założona w 1936 r. Goya Foods, Inc., to największa w Ameryce hiszpańskojęzyczna firma żywnościowa, której udało się zdobyć w Ameryce Łacińskiej pozycję lidera sektora żywności i przypraw. Goya produkuje, pakuje i prowadzi dystrybucję ponad 2500 wysokiej jakości produktów żywnościowych pochodzących z Hiszpanii, Karaibów, Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej. Produkty Goya wywodzą się z kulinarnej tradycji hiszpańskojęzycznych społeczności rozsianych po całym świecie. Połączenie autentycznych składników, mocnych przypraw i łatwych w przygotowaniu półproduktów sprawia, że produkty Goya zaspokoją każdy gust kulinarny i doskonale sprawdzą się na każdym stole. Więcej informacji na temat Goya Foods można znaleźć na stronie www.goya.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1755708/Goya_Europa.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1153368/GOYA_Logo.jpg

Źródło: Goya Foods, Inc.

KONTAKT:

Natalie J. Maniscalco

tel. 845.659.6506

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment