imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gniezno: Dziecko w oknie życia. Siostry znalazły chłopca

sy2dz8zgfhz1i5qd21wcbsrww3sz2v1h.jpg


W poniedziałek Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej poinformował o dziecku odnalezionym w oknie życia. Nowo narodzony chłopiec trafił do Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

“Dziś ok g. 5:11 w gnieźnieńskim Oknie Życia zostało znalezione dziecko. Chłopiec, zadbany. Bezzwłocznie zostały powiadomione służby medyczne i policyjne, które wszczęły wszelkie procedury zabezpieczenia dziecka” – przekazał Caritas Gniezno. Chłopiec jest drugim dzieckiem znalezionym w oknie od jego otwarcia w marcu 2012 roku.

 

Pierwszego malucha znaleziono tam w sierpniu 2013 roku. To również był chłopiec.

 

Czym jest okno życia?

Inicjatywa pozwala matkom, które nie są w stanie opiekować się dzieckiem lub zdecydowały się je zostawić, umieścić je w specjalnie przygotowanym, bezpiecznym miejscu. Procedura jest anonimowa.

 

ZOBACZ: Zniszczone Okno Życia w Sandomierzu. Policja bada wątek kibiców

 

Najstarsze zachowane okno życia znajduje się w Rzymie i pochodzi z 1198 roku. Jego pomysłodawcą był papież Innocenty III.

 

W Polsce pierwsze okno życia powstało w 2006 roku, przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Obecnie Caritas Polska prowadzi 61 takich miejsc w całym kraju.

jk/pgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment