imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

GlobalLogic zatrudni w Katowicach stu programistów wyspecjalizowanych w pracy dla branży motoryzacyjnej oraz medycznej

1_79.jpg


Fot. PAP – kadr z filmu

Firma GlobalLogic, wywodząca się z Doliny Krzemowej a obecnie należąca do koncernu Hitachi, otworzyła nowy oddział w Katowicach. Firma tworząca oprogramowanie ma więc już w naszym kraju dziewięć oddziałów, w których zatrudnionych jest 2000 specjalistów.

GlobalLogic na co dzień pomaga markom projektować i tworzyć innowacyjne produkty oraz złożone rozwiązania informatyczne. „Etos inżynierski w Katowicach jest bardzo silny. Cieszymy się, że jesteśmy teraz też obecni na Śląsku, gdzie nie brakuje bardzo zdolnych programistów oraz ambitnych młodych ludzi, którzy chcą i mogą wpływać na kluczowe branże oraz życie milionów ludzi za pomocą projektowanych rozwiązań” – mówił Daniel Jabłoński, Site Manager GlobalLogic Katowice.  

Oddział w Katowicach będzie się koncentrować przede wszystkim na projektach dla branży motoryzacyjnej. Zatrudnieni tu inżynierowie zajmą się rozwiązaniami stanowiącymi serce komunikacji samochodu ze światem zewnętrznym.

„Pracowników będzie przybywać, będzie o nas słychać w nadchodzącym roku. Plany rekrutacyjne zakładają zatrudnienie w Katowicach około 100 osób w ciągu kolejnych 12 miesięcy” – zapowiadał Marek Matysiak, AVP, Engineering GlobalLogic Polska.

Firma zamierza intensywnie zaangażować się w rozwój regionu i lokalnej społeczności IT. Pomóc w tym mają budowane relacje z uczelniami z aglomeracji. W ramach obecności w Katowicach GlobalLogic zamierza aktywnie działać w kierunku „learning & development”, oferując studentom, absolwentom, ale też osobom myślącym o przebranżowieniu oraz doświadczonym inżynierom, szansę na zdobycie nowych lub poszerzenie już posiadanych umiejętności. Pozwolą na to regularnie organizowane akademie tematyczne, laboratoria technologiczne w placówkach edukacyjnych oraz programy rozwoju talentów i stażowe.

„Kolejny ważny punkt biznesowy na mapie Katowic zaczyna świecić. Ważne jest, że związała się z nami firma informatyczna zatrudniająca wysokiej klasy specjalistów” – zauważył Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent miasta Katowice. „Katowice to dobre miejsce dla biznesu, mamy wiele atutów: jesteśmy w centrum blisko 2,5 mln aglomeracji, mamy dobrą komunikację i bogatą infrastrukturę” – wyliczał.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment