imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

GIS. Paweł Grzesiowski z nową funkcją

egn3mpmuxghwfzew5xden3998s2orog1.jpgPrezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał, na wniosek Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny, Pawła Grzesiowskiego na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego – przekazano w poniedziałek w komunikacie. Znany z medialnych występów, nowy Inspektor jest doktorem nauk medycznych i specjalistą w dziedzinie profilaktyki zakażeń i pediatrii.

Paweł Grzesiowski został nowym Głównym Inspektorem Sanitarnym, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Saczkę. Powołał go premier Donald Tusk na wniosek minister zdrowia. GIS poinformował o tym w komunikacie, w którym przybliżył sylwetkę nowego inspektora.  

Premier zadecydował. Paweł Grzesiowski powołany na Głównego Inspektora Sanitarnego

Grzesiowski ukończył wydział lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, jest specjalistą w dziedzinie pediatrii i ekspertem w kwestii profilaktyki zakażeń.  

 

ZOBACZ: Ruch resortu zdrowia ws. niepokojących doniesień. Będzie nadzór nad grupą leków

“W latach 1989-1998 asystent, potem adiunkt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – wymieniono w komunikacie.  

Dodano, że współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.  

Zmiany w GIS. Grzesiowski: Najważniejszy jest dla mnie odbiorca

Ponadto jest autorem i współautorem 250 publikacji naukowych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Poprzez swoje działania popularyzuje wiedzę medyczną. Grzesiowski to także laureat nagrody “Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia. W czasach pandemii często występował w mediach w roli eksperta.  
 
Sam o sobie mówi jako o “emisariuszy wiedzy medycznej”.  “Najważniejszy jest dla mnie odbiorca. Jeżeli źle przekażę wiedzę, np. w sposób niezrozumiały, bo chcę błysnąć mądrym zwrotem, to po prostu jest stracony czas – mój i odbiorcy. To chyba jest podstawowa recepta” – zacytował go GIS.  

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment