imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Gdy czytałem scenariusz, byłem w szoku. Bardzo mocny”. Maciej Zakościelny o serialu “Rysy”

swv1f8tcfx5ajz74xnvkd76pipv1zhsj.jpg


Od piątku dostępne są wszystkie odcinki serialu, adaptacji powieści Igora Brejdyganta. Na ekranie występują znani polscy aktorzy: Julia Kijowska w roli głównej oraz m.in. Dawid Ogrodnik i Maciej Zakościelny. Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat.

 

“Rysa” to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności.

 

– Na uwagę zasługuje fakt, jak profesjonalnie pracowaliśmy nad wszystkim. Jak mocno weszła w rolę Julia Kijowska. Warto zobaczyć ten serial chociażby, aby sprawdzić jak zanurzyła się w tę postać – przekonywał Zakościelny, który był gościem “Nowego Dnia z Polsat News”.

 

Jak wskazał, “to bardzo mocny serial, jest tajemnica, napięcie i przerażenie”.

 

ZOBACZ: “Rysa”. Premiera nowego serialu kryminalnego w IPLI

 

– Lubię jak serial czy film dodaje coś jeszcze, by osoba, która czytała powieść nie miała poczucia straconego czasu. W tym przypadku wzmocniona została jest relacja między postacią graną przez Macieja Zakościelnego a główną bohaterką – dodał obecny w studiu  Igor Brejdygant, scenarzysta, pisarz, reżyser, autor powieści “Rysy”.

 

“Gdy czytałem scenariusz, byłem w szoku. Bardzo mocny”. Maciej Zakościelny o serialu “Rysy”

  

 

Produkcja jest dostępna w całości w serwisie IPLA, dla użytkowników pakietu IPLA PREMIUM. Można ją oglądać w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także w Smart TV, Apple TV czy dekoderach. Koszt pakietu w cenie promocyjnej to 15 zł/mies.

 

Opowieść pełna zagadek

 

– Cieszymy się, że widzowie IPLI jako pierwsi będą mogli obejrzeć nowy polski serial kryminalny “Rysa”. Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, nie tylko zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania mrocznej zagadki kryminalnej, ale także pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość – powiedziała Joanna Popowska, zastępca dyrektora ds. usług online w Cyfrowym Polsacie.

 

ZOBACZ: Piractwo ma się wspaniale. Przed Wami najczęściej piracone seriale 2020 roku

 

W IPLA PREMIUM, oprócz najnowszego serialu “Rysa”, widzowie znajdą aż kilkaset propozycji filmów (w tym wiele znanych hitów, a także klasyki) i seriali oraz bogatą bibliotekę bajek dla dzieci i rozrywki, a wszystko to bez reklam. Pakiet włącza również opcję “pobierz” pozwalającą na zapisywanie wybranych plików na urządzeniach mobilnych i oglądanie ich offline.

 

Dodatkowo w IPLI można znaleźć zwiastun serialu “Rysa” oraz wywiady z twórcami i obsadą serialu.

 

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa (“Żyć nie umierać”, “Ślad”) i Łukasza Kośmickiego (“Ultraviolet”, “Ukryta gra”), to 8-odcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie.

 

ZOBACZ: Rekordowa oglądalność filmu “Kevin sam w domu” w Telewizji Polsat

 

Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej (“Sługi boże”, “Zjednoczone stany miłości”, “Drogówka”).

 

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w rolę którego wcielił się, obdarzony urokiem osobistym i ogromnym doświadczeniem aktorskim Maciej Zakościelny (“Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, “Diagnoza”, “Czas honoru”). Wśród otaczających ich postaci znajdziemy m.in.: Janusza Chabiora (“Kamerdyner”, “Ślepnąc od świateł”, “Wołyń”), Kingę Preis (“Córki dancingu”, “Pod Mocnym Aniołem”, “W ciemności”), Dawida Ogrodnika (“Ikar. Legenda Mietka Kosza”, “Cicha noc”, “Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego (“Znaki”, “Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego (“Kurier”, “Pakt”, “Pokłosie”).

 

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas (“Żyć nie umierać”, “Oda do radości”) i Łukasz Kośmicki (“Ultraviolet”, “Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści – Igor Brejdygant (“Paradoks”, “Zbrodnia”, “Ultraviolet”, “Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski (“Ultraviolet”, “Wataha”).

 

Rozpoczęły się zdjęcia do “Układu”

 

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, “Rysa”. Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Zdjęcia do “Rysy” zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

 

W grudniu aktorzy weszli na plan “Układu”, będącego kontynuacją “Rysy”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

 

ZOBACZ: Najlepszy rok w historii Polsat News

 

Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć produkcję także w serwisie Cyfrowy Polsat GO, w pakiecie CP GO PREMIUM za 12 zł/mies.

także w serwisie Cyfrowy Polsat GO, w pakiecie CP GO PREMIUM za 12 zł/mies.

ml/ Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment