imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

GameChange Solar otwiera fabrykę systemów nadążnych do ogniw słonecznych w Brazyli

1_32.jpg


Brazylijski Bank Rozwoju (BNDES) przyznał certyfikat FINAME systemom nadążnym firmy pod kątem spełnienia wymogów w zakresie lokalnej zawartości obowiązujących w Brazylii.

NORWALK, Connecticut, 23 stycznia 2024 r. /PRNewswire/ — GameChange Solar (GCS), czołowy dostawca zaawansowanych i opłacalnych systemów nadążnych do montowanych na ziemi elektrowni fotowoltaicznych, ogłosił otwarcie nowego ośrodka produkcyjnego, szkoleniowego, usługowego i wsparcia technicznego dla swoich systemów nadążnych Genius Tracker™ w Feira de Santana, Bahia w Brazylii.

Brazylijska fabryka zlokalizowana w Feira de Santana, Bahia rozpoczęła pracę w listopadzie 2023 r. Łączna moc systemów nadążnych, które mogą powstawać w fabryce wynosi 2,5 GW i może zostać rozbudowana w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie. Poza obsługą rynku lokalnego, brazylijska fabryka będzie mogła dostarczać jednostki Genius Tracker do innych krajów Ameryki Łacińskiej.

Ponadto Brazylijski Bank Rozwoju (BNDES) przyznał certyfikat FINAME dla systemów nadążnych GameChange Solar Genius Tracker, który daje klientom branżowym pewność, że systemy spełniają brazylijskie wymogi w zakresie lokalnej zawartości i procesu produkcji.

„Otwarcie naszej nowej fabryki w Brazylii pokazuje zaangażowanie GameChange Solar w brazylijską branżę energii słonecznej” – powiedział Vikas Bansal, prezes międzynarodowy GameChange Solar. „Jako globalny lider i dostawca technologii systemów nadążnych do ogniw słonecznych, cieszymy się, że nasza fabryka już pracuje, jest zgodna z FINAME i zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy na jednym z najszybciej rozwijających się rynków energii słonecznej na świecie. Działamy i od razu zaczynamy realizację zamówień”.

Ion Accosta, dyrektor ds. operacyjnych i prezes na Brazylię GameChange Solar dodał: „Posiadanie ośrodka produkcyjno-usługowego wraz z naszą siedzibą w São Paolo to dla nas ogromny krok na brazylijskim rynku. Będziemy mogli świadczyć niezrównane usługi naszym klientom z możliwością zapewnienia produkcji, szkoleń, usług i wsparcia na miejscu”.

Według bieżących prognoz przygotowanych przez brazylijskie stowarzyszenie energii słonecznej Absolar nowe inwestycje w brazylijską branżę energii słonecznej w tym roku mogą przekroczyć 38,9 mld reali brazylijskich (7,8 mld $) w 2024 r., a oczekiwana wartość nowej mocy instalowanej przez inwestorów może przekroczyć 9,3 GW.

GameChange Solar

GameChange jest czołowym dostawcą systemów nadążnych wykorzystywanych w inwestycjach z branży energetyki słonecznej realizowanych na skalę użyteczności publicznej i montowanych na ziemi na całym świecie. Firma dostarczyła ponad 26 GW systemów nadążnych i o stałym kącie nachylenia, które łączą w sobie zalety szybkiej instalacji, niezawodnej jakości i niezrównanej wartości dzięki doskonałym parametrom wykonania, innowacyjnemu designowi i wysokiemu wolumenowi produkcji. Produkty firmy pozwalają panelom słonecznym w elektrowniach słonecznych na śledzenie ruchu słońca na niebie i optymalizację wydajności elektrowni, a jednocześnie chronią je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Ponadto GameChange Solar, poprzez swój podmiot zależny GeniusBOS, rozwija portfolio produktów dla szerszego zakresu potrzeb systemowych dla paneli fotowoltaicznych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie GameChange Solar.

Zdjęcie -https://mma.prnewswire.com/media/2321649/GameChange_Solar_Brazil_Factory_for_LinkedIn.jpg

Źródło: GameChange Solar

KONTAKT:

Lisa Andrews

dyrektor ds. Marketingu

GameChange Solar

E-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment