imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Gabby Petito. Nakaz aresztowania. Nowe informacje

000D6X8MWR7ML5UY-C411.jpg


W nakazie aresztowania znalazło się oskarżenie, że między 30 sierpnia i 1 września 2021 roku Brian Laundrie dopuścił się oszustwa związanego z korzystaniem z karty kredytowej Gabby Petito.

“Nakaz ten pozwala służbom bezpieczeństwa aresztować Briana Laundrie” – potwierdził Michael Schneider, agent FBI odpowiedzialny za komórkę w Denver – “FBI i policja nadal prowadzą śledztwo i sprawdzają wszelkie informacje związane z okolicznościami zabójstwa Gabrielle Petito”.

“Apelujemy do wszystkich, którzy mogą mieć wiedzę na temat miejsca przebywania Briana Laundrie, by skontaktowali się z FBI” – dodał.

Prawnik Briana Laundrie Steve Bertolino skomentował już wydanie nakazu aresztowania. Podkreślił, że ma on związek z wydarzeniami, które mogły mieć miejsce po śmierci Gabby Petito i nie mają związku z momentem jej zgonu.

“FBI skupia się teraz na ustaleniu miejsca pobytu Briana. Gdy to się stanie, odniesiemy się do  szczegółów oskarżenia w odpowiedni sposób” – dodał Bertolino.

W niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono ciało, które odpowiadało rysopisowi Gabby Petito.

Sekcja zwłok potwierdziła, że faktycznie należą one do Gabby Petito. Jako przyczynę śmierci koroner wstępnie wskazał zabójstwo.

Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym narzeczonym Brianem Laundrie. Wyruszyli z Florydy furgonetką, kierując się na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA.

1 września Brian Laundrie sam wrócił do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W ubiegły piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie. We wtorek wznowiono jego poszukiwania.

Po rozpoczęciu śledztwa w sprawie zaginięcia Gabby Petito okazało się, że razem ze swoim narzeczonym została ona zatrzymana do kontroli drogowej 12 sierpnia w Moab w stanie Utah.

Nagranie z interwencji policji w sprawie Gabby Petito i Briana Laundrie:

Policja została wezwana do kłótni. Jedna z funkcjonariuszek, która brała udział w interwencji, Melissa Hulls, powiedziała, że “incydent bardziej przypominał załamanie nerwowe niż przemoc domową”.

Hulls przyznała, że długo rozmawiała z Petito podczas interwencji. Powiedziała jej m.in., że jej związek z Laundrie ma cechy “toksycznego”.

“Sugerowałam jej, by przemyślała ten związek, pytałam, czy jest szczęśliwa i radziłam, że to może być dla niej możliwość odnalezienia nowej drogi w życiu” – mówiła Hulls.

“Bardzo bała się rozdzielenia z Laundrie” – dodała funkcjonariuszka.


Source link

Leave a Comment