imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Fundacje sponsorowane przez Mary Kay Inc. przekazują miliony na wsparcie działań na rzecz kobiet na całym świecie

MK_China_Yunnan_Embroidery.jpg


Business Wire/Mary Kay Inc.

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– W roku 2022 kultowa marka kosmetyczna Mary Kay – wraz z fundacjami, którym zapewnia finansowanie – przekazała ponad 3 mln dolarów na wsparcie działań na rzecz kobiet na całym świecie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005764/pl/.

Gdy Mary Kay Ash, legendarna businesswoman i filantropka, założyła swoją firmę w 1963 r., marzyła o wzmacnianiu pozycji kobiet na całym świecie w drodze przedsiębiorczości, innowacji, ciężkiej pracy i działalności na rzecz społeczeństwa. Prawie 60 lat później pracownicy, Niezależne Konsultantki Kosmetyczne i członkowie globalnej społeczności Mary Kay realizują to marzenie za pomocą hojnych wpłat na rzecz czterech sponsorowanych przez firmę fundacji zapewniających istotne wsparcie potrzebującym kobietom i ich rodzinom.

Pełne sprawozdania fundacji można zobaczyć tutaj. Obszary działalności fundacji w 2022 r.:

Nowotwory występujące u kobiet

– W USA fundacja Mary Kay Ash Foundation (MKAF) zapewniła finansowanie prac 37 badaczy prowadzących przełomowe badania nad nowotworami występującymi u kobiet.

– 43% projektów badawczych nad nowotworami finansowanych przez MKAF prowadzą kobiety; za 100% badań klinicznych odpowiadają kobiety.

– MKAF przekazała dotacje w wysokości prawie 1,7 mln USD na walkę z nowotworami, na które cierpią kobiety.

Przemoc ze względu na płeć

– MKAF przekazała dotacje w wysokości prawie 1,4 mln USD na wsparcie usług dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej.

– MKAF wspierała 4 lokalne schroniska dla ofiar przemocy domowej w północnym Teksasie, zapewniające kobietom szukającym pomocy środki do życia oraz bezpieczeństwo.

– We współpracy z Mary Kay fundacja MKAF wspierała globalnych partnerów zaangażowanych w zwalczanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt, takich jak CARE i Fundusz powierniczy ONZ. Partnerzy MKAF wspólnie zrealizowali ponad 550 projektów na całym świecie.

– Instituto Mary Kay i Mary Kay Brazil otrzymały srebrną nagrodę za kampanię Czerwonego Krzyża „Campanha Sinal Vermelho Contra a Violência Doméstica” podczas dorocznego kongresu ABEVD Associação Brasileira das Empresas de Venda Direta (Brazil DSA).

– W Kanadzie Mary Kay Ash Charitable Foundation przekazała po 10 tys. USD na rzecz 16 schronisk dla ofiar przemocy domowej w całej Kanadzie, zapewniając tym samym wsparcie w łącznej wysokości 160 tys. USD.

Kobiety i ich rodziny

Mary Kay China oraz sponsorowane przez firmę programy i fundusz zapewniały wsparcie w ramach następujących inicjatyw:

– Program Mary Kay dotyczący przedsiębiorczości kobiet

— We współpracy z fundacją China Women’s Development Foundation cztery inicjatywy w zakresie przedsiębiorczości kobiet otrzymały kredyty odnawialne bez odsetek w prowincjach Heilongjiang, Ningxia i Jilin. Inicjatywy przyniosły bezpośrednie korzyści 133 kobietom, zwiększając ich roczny dochód na osobę o 20000 juanów.

– Fundusz na rzecz Przyszłości Młodych Kobiet

— We współpracy z Adream Foundation niewykorzystana kwota dostępna w ramach Funduszu na rzecz Przyszłości Młodych Kobiet zostanie przeznaczona na stworzenie czterech „klas marzeń” Mary Kay w Jiangxi w celu wzmocnienia kształcenia dziewcząt w zakresie umiejętności czytania i pisania.

– Program charytatywny Mary Kay w Chinach

— Od marca 2022 r. program charytatywny Mary Kay w Chinach przeznaczył 1049800 juanów na dostarczenie materiałów ochronnych i produktów codziennego użytku 73 społecznościom w 15 miastach w związku z epidemią COVID-19.

— Dzięki wspólnym wysiłkom Mary Kay China i Konsultantek Kosmetycznych firmy w ramach projektu „Uśmiech 1000” zebrano środki potrzebne do sfinansowania 112 operacji korekty rozszczepu wargi w 2022 r. Do dzisiaj Mary Kay China zebrała środki na sfinansowanie 991 operacji, a jej celem jest osiągnięcie 1000 uśmiechów w 2023 r.

— Do maja 1391 Konsultantek Kosmetycznych na zasadzie wolontariatu przeprowadziło 331 zajęć poświęconych pielęgnacji urody, w których udział wzięło 9147 kobiet.

Informacje o Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, założyła swoją wymarzoną firmę kosmetyczną w 1963 r. w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma nastawiona na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet poprzez edukację, mentoring, wsparcie, networking i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na opracowywanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005764/pl/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

972.687.5332

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

 


Source link

Leave a Comment