imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Fundacja „WOŁYŃ PAMIĘTAMY” organizuje koncert patriotyczno-kresowy w Przemyślu

Strona główna > Polska > Fundacja „WOŁYŃ PAMIĘTAMY” organizuje koncert patriotyczno-kresowy w Przemyślu Fundacja „WOŁYŃ PAMIĘTAMY” organizuje koncert patriotyczno-kresowy w Przemyślu Jacek Polska, Wyróżnione 0

W lipcu br. Fundacja „Wołyń Pamiętamy” organizuje w Przemyślu koncert patriotyczno-kresowy „Nie o zemstę lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”. Organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia.

Fundacja „Wołyń Pamiętamy” w lipcu br. organizuje w Przemyślu koncert patriotyczno-kresowy „Nie o zemstę lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”. Organizatorzy zapowiadają, że będzie on poświęcony ofiarom ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947.

„W obliczu fałszowania tej bolesnej dla nas historii oraz nie nauczania jej w polskich szkołach, fundacja „Wołyń Pamiętamy” chce poprzez muzykę przekazać pamięć o naszych męczennikach młodemu pokoleniu” – mówi szefowa Fundacji, Katarzyna Sokołowska – organizatorka licznych akcji przypominających o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.

Organizatorzy planują, że koncert miałby odbyć się 12 lipca 2020 roku w Przemyślu. Wystąpić mają m.in. Grzegorz Podwójny, Jarosław Rejtan, Karat Napalm Grupa, Sova Gudowski, Stopa, Em Igrek, Maraton Squad, Gan, Tadek Firma Solo.

Przeczytaj: W Przemyślu ruszyła kampania mobilna nt. ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej [+FOTO]

Sokołowska zwraca się też do wszystkich zainteresowanych z z prośbą o wsparcie finansowe organizacji koncertu. Na ten cel potrzeba 25 tys. zł, z czego jak dotąd zebrano trochę ponad połowę kwoty.

„Celem zbiórki jest zebranie funduszy na koncert patriotyczno-kresowy poświęcony głównie ukraińskiemu ludobójstwu na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947, tematowi bohaterskiej obrony Lwowa i utraconemu polskiemu dziedzictwu na Kresach. W obliczu ukraińskiego fałszu oraz nie nauczania w szkołach polskich dzieci o tej bolesnej dla nas historii Fundacja WOŁYŃ PAMIĘTAMY poprzez muzykę chce przyciągnąć młodzież, która musi poznać prawdę o swoich zamordowanych bestialsko Rodakach! Jesteśmy winni naszym męczennikom pamięć i obronę przed kłamstwem, które chce na nowo napisać historię!” – piszą organizatorzy z Fundacji Wołyń Pamiętamy. Informują też, że organizację koncertu można wspomóc wpłacając datki na konto:
38 1750 0012 0000 0000 4087 6383 w BNP Paribas z dopiskiem: „koncert” lub na stronie zrzutki.

Katarzyna Sokołowska z Fundacji „Wołyń Pamiętamy” to organizatorka szeroko zakrojonej kampanii mobilnej, informującej o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zasadniczym elementem akcji był regularny przejazd samochodu z dwustronnym billboardem informującym o ukraińskim ludobójstwie na obywatelach II RP w latach 1939 do 1947 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Odbyły się one m.in. w Przemyślu, w Warszawie i we Wrocławiu. Ponadto, wcześniej z jej inicjatywy w różnych miejscach w Polsce umieszczane były wielkoformatowe plakaty, upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, analogiczne do tych, które były pokazywane podczas akcji mobilnych. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4. Środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy. Niedługo potem kolejny został zainstalowany miejscowości Dźwierzuty pod Olsztynem, a z zebranej w ramach zbiórki kwoty sfinansowano kolejne akcje, m.in. w Opolu i we Wrocławiu.

PATRZ TAKŻE : FUNDACJAWOLYNPAMIETAMY.PL

Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/fundacja-wolyn-pamietamy-organizuje-koncert-patriotyczno-kresowy-w-przemyslu/

1.02.2020

Jacek Fundacja "WOŁYŃ PAMIĘTAMY"ukraińska nienawiść do Polakówukraińska psychopatiaukraińskie ludobójstwo na Polakach
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment