imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Francuski burmistrz zakazał deszczu. Mają mu pomóc duchowni

000JG0XRKS9X04KL-C461-F4.jpg


Urząd meteorologiczny Meteo France podał w zeszłym tygodniu, że w czerwcu spadło o 20 procent więcej deszczu niż w tym samym miesiącu w latach 1991-2020. Co więcej, w tym roku w niektórych regionach opady były ponad dwukrotnie wyższe niż zwykle.

– Nigdy nie widziałem takiej pogody w lipcu – stwierdził Daniel Marriere, który jest burmistrzem małej wioski w Normandii o nazwie Coulonces. 

– Wczoraj rano lało, niebo było szare i prawie nie było widać, co się robi. W domu trzeba było włączyć światło – dodał.

Francja. Burmistrz “zakazał” deszczu i złej pogody

Deszczowa pogoda nie spodobała się francuskiemu burmistrzowi na tyle, że postanowił jej zakazać. Jak relacjonuje agencja AFP, w miejskiej uchwale znalazł się zapis mówiący o tym, że “w sierpniu, wrześniu i październiku deszcz powinien ustać i zostać zastąpiony jasnym słońcem i lekką bryzą“. 

Urzędnik zwrócił się o pomoc w sprawie poprawy warunków pogodowych również do duchownych. – Księża parafii w północnej Francji mają przyczynić się do tego poprzez priorytetową “komunikację z niebem”. – Będą odpowiedzialni za wdrożenie tej zasady – stwierdził Daniel Marriere.

Burmistrz wioski, którą zamieszkuje ok. 227 osób, usłyszał już pierwsze komentarze mieszkańców. Poinformował, że są mu wdzięczni i dziękują za podjęcie działań. 

Gawkowski w “Graffiti” o zmianach w prawie autorskim: Decyzję premier zawsze podejmuje samodzielnie/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment