imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Francja: W odziedziczonym apartamencie w Paryżu znalazła w piwnicy ponad pół miliona euro

0006D24IGTUP4GU0-C411.jpg


55-letnia Murielle musiała być bardzo zaskoczona, gdy w piwnicy jej apartamentu, który odziedziczyła w VII dzielnicy Paryża, znalazła walizkę wypełnioną banknotami. W sumie ponad pół miliona euro! Kobieta powiadomiła policję, która teraz szuka tajemniczego właściciela małej fortuny.

Banknoty zostały starannie ułożone – po 100, 50 i 10 euro. Kobieta natrafiła na nie zupełnie przypadkowo, gdy okazało się, jaki skarb zawiera walizka, pozostawiona w samym kącie piwnicy należącej do apartamentu w jednej z najlepiej położonych dzielnic Paryża, w samym centrum w okolicach wieży Eiffela i Pól Marsowych.

Pokaźna suma pieniędzy została znaleziona w poniedziałek, ale jeszcze dzisiaj – jak pisze “Le Parisien” – trwało liczenie, ile tak naprawdę banknotów znajdowało się w walizce. Ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że na pewno ponad 500 tys. euro, a może nawet jeszcze więcej.

W każdym razie zdziwienie 55-letniej paryżanki było ogromne. I pomyśleć, że do odkrycia doszło całkowicie przypadkowo.

Murielle odziedziczyła ładnie położony apartament przy ulicy Motte-Picquet od swojej matki. W ubiegłym miesiącu zleciła agencji nieruchomości jego wycenę i wtedy pojawiła się też kwestia piwnicy, która miała przynależeć do mieszkania. Nowa właścicielka nie wiedziała jednak, o którą dokładnie piwnicę chodzi. Wskazała to dopiero dokładna analiza dokumentów. Problem w tym, że dostęp był zamknięty na kłódkę. 

Kobieta wywiesiła więc ogłoszenie przy wejściu do kamienicy, próbując znaleźć lokatora, który mógłby posiadać klucze. Ponieważ nikt się je zgłosił, sprowadziła ślusarza i w ten sposób dostała się do piwnicy, razem z przedstawicielem agencji nieruchomości odpowiedzialnej za wycenę. Wtedy wyszło na jaw, jaki wielki majątek znajduje się w ukrytej walizce.

55-latka od razu zgłosiła swoje odkrycie na policję, teraz sprawą zajmują się m.in. specjaliści od śledztw dotyczących prania brudnych pieniędzy.

RP


Source link

Leave a Comment