imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Francja. Nie żyje aktorka Louise Fletcher. Grała m.in. w “Locie nad kukułczym gniazdem”

q86w5nqhnua66jbixmkxnowr47o4km3d.jpg


Nie żyje aktorka Louise Fletcher. Największą sławę przyniosła jej rola pielęgniarki Ratched w “Locie nad kukułczym gniazdem”. Za tę kreację otrzymała Oscara. Miała 88 lat.

O śmierci aktorki poinformował w piątek jej agent David Shaul. Louis Fletcher zmarła we śnie w domu w Montdurausse we Francji.

Fletcher urodziła się 22 lipca 1934 roku w Birmingham, w amerykańskim stanie Alabama. Karierę przerwała w latach 60., żeby poświęcić się rodzinie. Wróciła po kilkunastu latach, kiedy zagrała w filmie “Thieves Like Us”. 

Była to furtka do wcielenia się w rolę pielęgniarki Ratched w kultowym “Locie nad kukułczym gniazdem”, za którą nagrodzona została Oscarem w 1976 roku. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Franciszek Pieczka. Miał 94 lata

 

Aktorka nie wiedziała, że zagrania tej roli odmówiły wtedy największe gwiazdy Hollywood, m. in. Anne Bancroft, Ellen Burstyn i Angela Lansbury.

 

– Byłam ostatnią uczestniczką castingu. Dopiero w połowie kręcenia filmu zorientowałam się, że rola, którą mi powierzono, była proponowana innym aktorkom, ale one nie chciały być na ekranie tak odpychające – mówiła mówiła kilkanaście lat temu w jednym z wywiadów. 

 

ap/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment