imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021

DOC.20210716.39823799.1.jpg


Fot. Agencja Rozwoju Gdyni

Tegoroczna edycja Forum Gospodarki Morskiej Gdynia będzie edycją jubileuszową – to już 20 lat, odkąd po raz pierwszy w Gdyni spotkali się eksperci branży morskiej, by dyskutować o kierunkach rozwoju, zagrożeniach i potencjale polskiej gospodarki morskiej.

Forum, będące rzeczywistą platformą biznesu o randze najważniejszego tego typu wydarzenia w kraju, po raz kolejny dostosowuje się do wymagań, jakie stawia branża. W tegorocznej edycji dotychczasowe panele dyskusyjne ulegają zmianie w taki sposób, by ich tematyka obejmowała najaktualniejsze trendy, wydarzenia i wyzwania, jakie stawia dzisiaj globalna gospodarka. Przemysł Stoczniowy, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Shipping oraz Offshore Wind – pod takimi hasłami będą się odbywały tegoroczne dyskusje, prowadzone w Gdyni. Zagadnienia, przypisane poszczególnym panelom, pozwolą na szerszą analizę możliwości oraz wyzwań, które stawiają przed polskimi przedsiębiorstwami sektora morskiego dynamicznie zmieniające się światowe trendy oraz ich tło geopolityczne. Perspektywa zawirowań, związanych z sytuacją pandemiczną na świecie – to między innymi z tym globalna, ale także polska gospodarka morska będą musiały sobie poradzić w najbliższym czasie.

Podjęcie tych kwestii podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia ma być impulsem do szerokiej dyskusji wskazującej optymalne kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej w Polsce. Strategicznym celem FGM Gdynia jest wskazanie rozwiązań dla zdecydowanego otwarcia polskiej gospodarki morskiej na światową rewolucję cyfrową i ułatwienie polskim firmom wejścia w rozwój technologii 4.0 niezbędnych do skutecznego konkurowania na rynkach zagranicznych.

Jednym z najważniejszych walorów Forum jest to, że jest przygotowywane w ścisłej współpracy zarówno z teoretykami, jak i praktykami branży morskiej, w tym ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi.

Zaproszeni goście specjalni, a także liderzy poszczególnych paneli, zapewnią wysoki merytoryczny poziom prowadzonych debat. Tegoroczne Forum to ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej z Polski i z krajów europejskich.

Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2021 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.forum.gdynia.pl.

KONTAKT:

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.

Maja Stróżyk

kierownik działań organizacyjnych

tel: 58 712 47 21

tel. 607 579 359

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni

 


Source link

Leave a Comment