Fortuna 1 Liga: Wygrana Bruk-Bet Termaliki i awans na fotel lidera

21ysa4aasuu3rhixxryu4884ac1q6sm4.JPG

Termalica awansowała na pierwsze miejsce w lidze.

W zaległym meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów przegrał u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (0:2). Dzięki zwycięstwu „Słonie” wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź. Chrobry jest na dwunastej pozycji.

Mecz Chrobrego z Termaliką miał się odbyć na początku października, ale został przełożony ze względu na powołania do reprezentacji Polski. W Drugim terminie także nie udało się rozegrać spotkania z powodu wystąpienia zarażeń koronawirusem.

Goście skrupulatnie budowali przewagę od początku spotkania, co znalazło potwierdzenie w 23. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Roman Gergel. Gospodarze mogli wyrównać na początku drugiej połowy, ale świetnej okazji nie wykorzystał Maksymilian Banaszewski. Drugi gol w tym meczu padł w 60. minucie, a jego autorem został Kacper Śpiewak, który strzałem piętą wpakował futbolówkę do siatki.

W 69. minucie żółtą kartką ukarany został Tomasz Cywka, a dwie minuty później wyleciał z boiska za drugie napomnienie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i zasłużone trzy punkty padły łupem niecieczan.

Chrobry Głogów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:1)

Bramki: Roman Gergel (23.), Kacper Śpiewak (60.)