imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów – Chrobry Głogów. Relacja i wynik na żywo

nqow9e5t64zc12qotp5x3mdosuyypvig.jpg


Ruch rok wcześniej awansował na zaplecze elity. Teraz walkę o kolejny awans utrudniło im zamknięcie ich stadionu z powodu awarii oświetlenia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trudny los Skry. “W tej chwili bliżej nam do Bełchatowa”

 

– Trzeba wyjść na boisko i od pierwszego meczu zakasać rękawy, pokazać to, co mamy najlepszego, czyli niemałe umiejętności. Wierzę, że będzie dobrze – dodał szkoleniowiec.

 

Jego zdaniem walka o awans będzie trudniejsza niż w drugiej lidze.

 

– Rywalizacja jest bardziej wyrównana i na pewno walka – zarówno o dwa pierwsze miejsca, jak i pozycje w +szóstce+ – będzie trwała do samego końca – zaznaczył.

 

Chorzowianie nie pojechali zimą na zagraniczne zgrupowanie.

 

– Można powiedzieć żartem, że jesteśmy bardziej zahartowani od tych, którzy wrócili z ciepłych krajów. Dzięki temu, że nie możemy rozgrywać meczów na naszym stadionie, to wykorzystujemy naszą podgrzewaną murawę do treningów – śmiał się Skrobacz.

 

Kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk przyznał, że mecze w Gliwicach będą dla chorzowian takie, jak wyjazdowe.

 

– Różnica jest taka, że cała widownia będzie nasza. To może pokazać potencjał drzemiący w naszych kibicach. Myślę, że stadion w Gliwicach nie jest przyzwyczajony do tak głośnego dopingu – zauważył.

 

Jak dodał, nie wiadomo, jak podwójne obłożenie zniesie murawa gliwickiego obiektu, gdzie swoje spotkania rozgrywa w ekstraklasie Piast. Podobne obawy zgłaszał szkoleniowiec gliwiczan Aleksandar Vukovic.

 

Na sobotni mecz Ruchu z Chrobrym Głogów do czwartkowego południa sprzedano 7283 bilety. Pojemność widowni wynosi niecałe 10 tys.

 

Obiekt “Niebieskich” został zamknięty w związku z koniecznością awaryjnego demontażu jednej z wież oświetleniowych. Przeprowadzona ekspertyza ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy jednego masztu. Jedna z czterech charakterystycznych “świeczek” została już zlikwidowana, podobny los czeka pozostałe trzy.

 

Umowa dotycząca dzierżawy ma obowiązywać do końca czerwca. Koszty pokryje samorząd Chorzowa, który jest właścicielem stadionu Ruchu i ma 25 procent udziałów w tym klubie. Chorzowianie podejmowali już rywali w Gliwicach w 2014 roku, kiedy ich murawa była poddawana renowacji. Rozegrali wtedy na obiekcie Piasta spotkania eliminacji Ligi Europy z FC Vaduz, Esbjerg fB i Metalistem Charków oraz ekstraklasowe spotkanie z Górnikiem Łęczna.

 

Obecna arena Ruchu powstała w 1935 roku, w 15. rocznicę powstania klubu. Półtora roku później wykonująca obiekt amerykańska firma budowlana oddała do użytku nowoczesną na te czasy trybunę. Podziw budził jej dach, pozbawiony podtrzymujących go słupów, co zwiększało widoczność. W 1961 roku obiekt przeszedł remont generalny. Siedem lat później stanęły charakterystyczne, przypominające wielkie świeczki maszty oświetleniowe.

 

Ruch jest 14-krotnym mistrzem Polski. Pierwszy tytuł wywalczył w 1933 roku, ostatni – w 1989. Chorzowianie w 2017 roku opuścili ekstraklasę, a później odnotowali jeszcze dwa kolejne spadki. Od 2021 roku, po grudntownych zmianach w klubie, rozpoczęli wspinaczkę na kolejne piłkarskie poziomy.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Ruch Chorzów – Chrobry Głogów na Polsatsport.pl. Początek o godz. 17.30.

fdz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment