imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Firma SANY największym producentem sprzętu ciężkiego w Chinach i drugim największym producentem sprzętu ciężkiego na świecie wg rankingu Forbes

image1.jpg


CHANGSHA, Chiny, 26 maja 2021 r. /PRNewswire/ – 19th Annual Forbes Global 2000 list to ranking największych na świecie spółek giełdowych układany na podstawie wartości rynkowej, wysokości sprzedaży oraz wysokości zysków i wartości majątku. W tym roku jest to już jego 19. edycja. Spółka SANY została sklasyfikowana na 468. miejscu, nie mając sobie równych wśród producentów sprzętu ciężkiego w Chinach, a na świecie ustępując w tej kategorii tylko firmie Caterpillar.

W tegorocznym rankingu SANY odnotowała skok aż o 235 miejsc, po raz pierwszy plasując się w gronie największych 500 podmiotów przy rocznym wolumenie sprzedaży w wysokości 14,4 mld USD, przychodach rzędu 2,2 mld USD, majątku o wartości 19,3 mld USD i wartości rynkowej sięgającej 41,2 mld USD.

Mimo skurczenia się rynku maszyn budowlanych o 27% na skutek uderzenia pandemii COVID-19 w pierwszym kwartale 2020 r. – jak dotąd najdotkliwszego ciosu dla światowej gospodarki w XXI w. – spółka utrzymuje kurs wzrostowy dzięki wizjonerskiej strukturze globalnej działalności oraz dopracowanej strategii operacyjno-biznesowej.

W pierwszym kwartale 2021 r. SANY nie zwolniła tempa wzrostu, osiągając kwartalne przychody rzędu 5,17 mld USD, co stanowi wzrost o 90% r/r. Jej główne linie produktowe cały czas odnotowują dobre wyniki na całym świecie, umacniając spółkę na pozycji lidera branży.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1518613/image1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg

Źródło: SANY Group

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment